19.kolo (5. kolo jaro 2013)

V první lize malého fotbalu se Hněvotín odpoutal od pronásledovatelů

Olomouc – Výsledky devatenáctého kola nejvyšší soutěže malého fotbalu Olomoucka nahrály obhájci titulu z Hněvotína. Druhá „Astonka“ ztratila bod, Real HDO dokonce oba a propadl se na čtvrtou příčku. Na konci tabulky si nováček FC Křídla připsal druhé vítězství v řadě a je nadále ve hře o udržení v nejvyšší soutěži.

Moravan Cholina – FC Chelsea 2:3 (1:2)

V dohrávce prvního kola sehráli domácí tradiční utkání na svém hřišti - vyrovnaný duel a prohra o jeden gól… Hosté sice od třetí minuty vedli brankou Študenta a v 18. minutě zvýšili na 0:2 střelou Kvapila, ale domácí zaznamenali tři minuty před změnou stran kontaktní gól, jehož autorem byl Vymazal a vrátili se do hry. Ve 43. minutě cholinský Eliáš vyrovnal a šance na případné vítězství se domácím otevřela. To se ovšem nepovedlo. Čtyři minuty před koncem se trefil podruhé v utkání Kvapil a domácí zůstali bez bodíků. Branky: 27. Vymazal, 43. Eliáš – 18. a 56. Kvapil, 3, Študent. Rozhodčí: Ženožička.

PS Beton – FC Chelsea 3:6 (2:2)

Rovnocenná partie měla nakonec bleskovou koncovku. Domácí sice celé utkání dotahovali mírné vedení hostů a ještě dvě minuty před koncem měli šanci bodovat, ale dva góly v koncovce nakonec určili jasného vítěze. Hosté vedli 0:2 brankami P. Lojky a Šmídy, výsledek poločasu upravili domácí Čmilem a Křižanem. Po přestávce jako první skóroval Kvapil z družstva hostů, kontroval Křižan. Ve 41. minutě dal gól Folprecht a jednobrankové vedení vydrželo až do 59. minuty, kdy Kvapil a Študent stvrdili dva body pro hosty. Branky: 23. a 25. Křižan, 19. Čmiel – 33. a 59. Kvapil, 13. P. Lojka, 14. Šmída, 41. Folprecht, 60. Študent. Rozhodčí: Mauthner

Real HDO – BFC Topgal.cz 2:3 (0:0)

V Bystrovanech se za vytrvalého deště hrál zajímavý a vyrovnaný zápas. V první půli, i přes slibné šance na obou stranách, měli před střelci navrch oba gólmani. Za to hned v úvodu druhé části hy se po zasekávačce trefil přesně k tyči Nestrojil a hosté vedli. Když přidal ve 47.minutě jejich druhý gól, po krásné akci na jeden dotek a ještě hezčí koncovce, Dvořák, s domácími to vypadalo zle. Jenže hned po rozehrávce nechala obrana hostí příliš mnoho prostoru Smolkovi, který přesnou střelou k tyči snížil a rozpoutal útočný "uragán" domácích. Ti se srovnání dočkali pět minut před koncem, když se po rozehraném trestném kopu Smolkou trefil přesně k tyči Dosoudil. V nervózním závěru se pak odhodlal k velkému sólu Charamza a přesnou střelou k tyči v závěrečných vteřinách zápasu rozhodl o těsném vítězství hostů. Jarní start do soutěže sedminásobnému mistru příliš nevychází. Ztráta pěti bodů z pěti zápasů je markantní… Hosté si naopak po porážce v minulém kole spravili chuť. Díky brance Nestrojila se ujali vedení, druhý gól přidal Dvořák. Domácí snížili Smolkou a Dosoudil dokonce srovnal. Vítězný gól zařídil v poslední minutě zápasu Charamza. Branky: 48. Smolka, 55. J. Dosoudil – 33. Nestrojil, 47. Dvořák, 60. Charamza. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Hněvotín – FC Levotil 8:4 (5:1)

Domácí měli problémy se sestavou, chyběli bratři Mačákové a Keluc, naopak nastoupil Kryl a na jaře poprvé Kaštyl, který se hned uvedl hattrickem. Hned v úvodu utkání připomněl Kryl, kdo je domácím jarním střelcem a dvěma brankami dostal Hněvotínské do vedení. Hosté sice kontrovali brankou Toma Kohouta, ale domácí dvěma góly Kaštyla a jednou Krejčího vyhráli poločas výrazně 5:1. Pod dojmem vysokého vedení Hněvotínští ve druhém poločase polevili v obraně a k vidění byl oboustranně útočný a pohledný fotbálek s množstvím šancí. Litovelští hned v úvodu snížili, domácí kontrovali Krejčím a premiérovou jarní trefou Doležala. Na

další snížení hostů odpověděl svou třetí brankou Kaštyl a definitivní tečku za vývojem skóre udělal hostující Jirka Kohout. Branky: 17., 28. a 51. Kaštyl, 4. a 8. Kryl, 22. a 41. Krejčí, 46.Doležal – 15. a 49. T. Kohout, 33. I. Chytil, 54. J. Kohout. Rozhodčí: Říha.

Hruška Chořelice – Step Style – odloženo pro nezpůsobilý terén.

LOLO Pepino.pizza – Moravan Cholina 5:3 (2:1)

Domácí, coby favorité, to vůbec neměli jednoduché. Sice vedli od začátku až ke konečnému vítězství, ale hosté zlobili. Dvakrát stáhli náskok domácích na rozdíl jedné branky, ale domácí pokaždé dokázali o dvě branky odskočit. Prim hrál opět Ivo Lošťák, který se trefil třikrát. Dal úvodní branku, zvyšoval na 3:1 a udělal i tečku za utkáním. Z domácích se ještě trefili Moravec s Tuškou, za hosty dal dvě branky Zajíček, na 3:2 snižoval z pokutového kopu Eliáš. Branky: 12., 37. a 56. I. Lošťák, 17. Moravec, 43. Tuška – 23. a 51. Zajíček, 40. Eliáš (p.k.). Rozhodčí: Chaloupka.

FC Křídla – Dorespo Lošov 7:0 (4:0)

Jednoznačné vítězství domácích, kteří si stále udržují malinkou naději na záchranu nejvyšší soutěže. Skóre otevřel střelec zápasu Kouřil po rohovém kopu, druhou přidal Rychlý po přihrávce Kouřila, třetí vstřelil Dolanský z přihrávky Šrámka a skóre první půle uzavřel autor úvodní branky Kouřil. Po přestávce poslal Gajdaček míč Kouřilovi, po dlouhém výhozu gólmana, a rukavice byla na světě. U šestého gólu byl Šrámek, který nahrál Dolanskému a konečný výsledek zařídil Marousek z přihrávky Rychlého. Branky: 5., 21. a 36. Kouřil, 10. Rychlý, 17. Soukup, 48. Dolanský, 57. Marousek. Rozhodčí: Kumr.

Aston Pila 98 – AT Olpran 5:5 (3:4)

Žádná oťukávaná dvou vyspělých celků se nekonala. Hosté využili slabších začátků domácích a zahájili ostrostřelbu. Skóre otevřel Smělý v 6. minutě, o dvě minuty později se trefil Henik. Domácí se probudili střelou Laštůvky, ale Kalina přidal třetí gól hostů a v 17. minutě se podruhé v utkání trefil Henik. Návrat do zápasu zařídil dvěma brankami domácí Barbořík. Ve druhé půli domácí srovnali Vystrčilem a šest minut před koncem šli do vedení brankou Laštůvky. Hosté v závěru zabrali a jeden bodík si ze Slavonína odvezli. Autorem vítězné branky byl Dokoupil. Branky: 8. a 17. Henik, 6. Smělý, 10. Kalina, 56. Dokoupil – 9. a 54. Laštůvka, 23. a 24. Barbořík, 40. Vystrčil. Rozhodčí: Dvořák.

Galatasaray – Ajax Bělidla 2:7 (2:0)

První půle patřila domácím. Byli aktivnější, měli více ze hry a dvěma slepenými brankami Pokludy a Hovorky první část zaslouženě vyhráli. Po přestávce se hostům povedl dokonalý obrat. Nejdříve dal kontaktní gól bodlem Dokoupil, Kovařík svou první brankou v utkání vyrovnal a skóre otáčel po perfektním uvolnění Pavelka. Čtvrtou branku hostů zaznamenal Kovařík přesně umístěnou střelou k tyči. V 50. minutě byl vyloučen domácí gólman Bednařík za ruku před vápnem a hosté přesilovku dokonale využili. O góly se podělil Kovařík, Kysučan a minutu před koncem Dokoupil. Branky: 17. Pokluda, 18. Hovorka – 37., 48. a 56. Kovařík, 32. a 59. Dokoupil, 41. Pavelka, 57. Kysučan. Rozhodčí: Dvořák.

16. Dorespo Lošov 18 2 0 16 32:109 4

Střelci: Smolka (HDO), Barbořík (Aston Pila), Krejčí (Hněvotín) – 31, Kryl (HDO) – 30, I. Lošťák (LOLO) – 27, J. Kohout (Levotil) – 25, Hovorka (Galatasaray) – 23, Punčochář (Hněvotín) – 21, Andrýsek (Galatasaray), Študent (Chelsea), Dvořák (Topgal), Kalina (Olpran) – 19, Dvořák (Topgal), Smělý (Olpran) – 18, J. Fiala (LOLO), Smolák (Topgal), P. Mačák (Hněvotín), Kouřil (Křídla), Dokoupil (Ajax) – 17, Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina) – 16, Galus (Galatasaray), Laštůvka (Aston Pila) – 15, Juračka (Chořelice) – 14, Haník (Ajax), P. Kryl (Hněvotín) – 12, Šrom (Step Style), Tvardík (Beton), Muchka (Step Style), Tuška (LOLO), Zajíček (Cholina), Kysučan (Ajax) – 11, Tichý (LOLO), Kvapil (Chelsea), Moravec (LOLO), Eliáš (Cholina), Vystrčil (Aston Pila), Pokluda (Galatasaray) – 10, Suchánek (Step Style) – 9, Martin Navrátil (Aston Pila), Bezděk (PS Beton), Milinovský (Chořelice), Folprecht (Chelsea), Charamza (Topgal) – 8, Veselský (Aston Pila), Abeska (Lošov), Smékal (HDO), Fišara (Levotil), Poštulka (Chořelice), Vánský (Hněvotín), Mikuš (Step Style), Sedláček (Galatasaray), Janků (Chořelice), Šrámek (Křídla), I. Chytil (Levotil), Doležal (Hněvotín) – 7, Hampl (Chořelice), Hammer (Lošov), Stojan (Topgal), Kolečkář (Ajax), Buček (Aston Pila), T. Kohout (Levotil), Rychlý (Křídla) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Capka (HDO), Vymazal (Cholina), Čmiel (Beton) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Novotný (LOLO), Ponížil (Galatasaray), Hofman (Step Style), M. Lošťák (LOLO), Mudrák (Chelsea), Večeřa (Chelsea), Šmída (Chelsea), Kovařík (Ajax) – 4, Rychlý (Beton), Vlček (Aston Pila), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style), Pohlídal (Real HDO), M. Lošťák (LOLO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), Minařík (Beton), P. Lojka (Chelsea), J. Dosoudil (Real HDO), Nestrojil (Topgal), Marousek (Křídla), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), Kaštyl (Hněvotín) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Kouřil (Cholina), Hovanec (Chořelice), Vašička (HDO), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Minařík (LOLO), Selucký (Křídla), Křižan (Chelsea), Soukup (Křídla) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Dobrovský (Step Style), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Sypal (Chelsea), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Sedláček (Topgal), Mádr (Galatasaray), Pudel (Beton), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Pavelka (Ajax) – 1.