4.kolo jaro 2013

V první lize malého fotbalu ztráceli body favorité

Olomouc – První tři týmy tabulky nenavázali na úspěšné vystoupení z minulého kola. Dařilo se jen úřadujícímu mistru z Hněvotína. Ten výrazně přehrál Ajax Bělidla. Druhý celek tabulky Aston Pila 98 se nedokázal prosadit v Cholině a odjel s bezbrankovou remízou, v dohrávce dokonce prohrál s nováčkem a stejně se dařilo třetímu Realu HDO, který prohrál v Litovli s místním Levotilem.

Hruška Chořelice – Galatasaray 4:3 (2:2)

V dohrávce prvního jarního kola si domácí připsali druhé jarní vítězství a výrazně poskočili v aktuální tabulce. Hosté ovšem začali lépe. V 7. minutě kopal Hovorka přímý volný kop, míč téměř nechtěně tečoval Galus a bylo to 0:1. Domácí po dvou minutách srovnali Milinovským, ale ve 12. minutě, za zbytečnou ruku, koal Hovorka pokutový kop a byl úspěšný. Poločas skončil plichtou, když přihrávku Zavadila poslal do sítě opět Milinovský. Po přestávce šli do vedení domácí brankou Poštulky. Hosté deset minut před koncem srovnali Ponížilem, ale poslední slovo měli Chořeličtí. Druhým gólem v utkání zařídil jejich vítězství Poštulka. Branky: 9. a 27. Milinovský, 35. a 54. Poštulka – 7. Galus, 12. Hovorka (p.k.), 50. Ponížil. Rozhodčí: Neoral.

Ajax Bělidla – FC Hněvotín 2:9 (1:3)

Po vcelku vyrovnané první půli o osudu utkání zřejmě rozhodla branka „do šatny“, kdy hosté zvýšili již na 1:3. V druhém dějství byly hosté jasně lepší, důraznější a střelecky pohotovější. Oslabení domácí o dlouhodobě zraněného tvůrce hry Haníka a střelce Mikmeka zapomněli dávat branky a opět vynikající brankář Otčenášek na všechno nestačil. Hostům chyběl jarní střelec Kryl, ale s jeho absencí se lépe vypořádali. Branky: 11. Dokoupil, 51. Kovařík - 32., 36. a 42. Punčochář, 9. a 52. Keluc, 28. a 45. Krejčí, 13. P. Mačák 47. Vánský. Rozhodčí: Šulc.

Moravan Cholina – Aston Pila 98 0:0

Cholinský nováček podává stále lepší výkony, což potvrdil ve vyrovnané partii s jedním z aspirantů na titul. Hostům sice chyběly dvě opory v sestavě Barbořík a Laštůvka, což domácím usnadnilo jejich snažení. Ti ovšem postrádali svého nejlepšího střelce Zdřálka, což byl jeden z důvodů, že se skóre po dobu šedesáti minut nezměnilo a oba týmy si tak do tabulky připsaly bodík. Rozhodčí: Ženožička.

Step Style – Galatasaray 4:1 (2:0)

Hosté hráli, domácí dávali branky. Prvních dvacet minut hosté svého soupeře téměř k ničemu nepustili. Pokluda trefil tyč, Hovorka nedal jasnou tutovku. Přišla 21. minuta, Mikuš našel volného Hofmana a domácí z první šance otevřeli skóre. Druhý gól první půle přišel o čtyři minuty později, když Muchka naservíroval míč Suchánkovi. Krátce po otevření druhé části hry si vystřelil Muchka po přihrávce Holubíka a bylo vymalováno. Domácí se stáhli do obrany a hosty k ničemu nepustili. Navíc domácím skvěle zachytal gólman, který pustil za svá záda jen jeden míč, když si Sedláčkův roh srazila obrana do vlastní sítě. Definitivní tečku za utkáním udělal Mikuš. V pádu poslal do sítě přihrávku Holubíka. Branky: 21. Hofman, 25. Suchánek, 31. Muchka, 53. Mikuš – 49. Sedláček. Rozhodčí: Mauthner.

AT Olpran – PS Beton 4:5 (1:1)

Skóre otevřel v 11. minutě Bezděk, domácí srovnali Smělým a poločas tak skončil plichtou. První část druhé půle patřila domácím. Postupně se trefil Minařík, po něm Pudel a na 1:4 zvyšoval Krampla. V závěru se vzpamatovali domácí. Dvakrát se trefil Smělý, po něm skóroval Kalina a rázem bylo srovnáno. Šťastnější však byli hosté. Tři minuty před koncem rozhodl o dvou bodech pro hosty Čmiel. Branky: 18., 49. a 52. Smělý, 55. Kalina – 11. Bezděk, 33. Minařík, 40. Pudel, 46. Krampla, 57. Čmiel. Rozhodčí: Koutný.

FC Levotil – Real HDO 4:1 (1:1)

V Litovli postrádal třetí celek tabulky střelce Kryla a registrovaného Kobylíka. Domácí vycítili příležitost a díky exportnímu výkonu Jirky Kohouta, který zařídil tři góly a na čtvrtý přihrál Ivo Chytilovi přehráli papírového favorita a udrželi si mírný odstup od sestupových příček. Hosté udrželi krok s domácími jen v prvním poločase, kdy skóroval Capka a srovnal stav na 1:1. Branky: 10., 48. a 60. J. Kohout, 39. I. Chytil – 25. Capka. Rozhodčí: Neoral.

BFC Topgal.cz – LOLO Pepin.pizza 4:8 (3:5)

Domácí tentokráte neměli svůj den. Než se v pátečním večeru rozkoukali prohrávali 0:4. Své střelecké umění postupně předvedl Tichý, Minařík, Marek a Ivo Lošťákové. Katastrofu se pokusil odvrátit Dvořák, ale I. Lošťák nepřipustil komplikace a přidal další branku hostů. V závěru první půle se sice ještě prosadil Nestrojil a podruhé Dvořák, domácí však na závěr první půle po přestávce nenavázali. Skóre totiž měnil jako první I. Lošťák, třetím gólem v utkání, domácí opět kontrovali, tentokráte Charamzou, ale v závěru stříleli jen hosté. Do listiny se zapsal podruhé v utkání Tichý i Minařík. Branky: 18. a 28. Dvořák, 23. Nestrojil, 42. Charamza – 16., 19. a 35. I. Lošťák, 13. a 58. Minařík, 12. a 48. Tichý, 15. M. Lošťák. Rozhodčí: G. Navrátil.

FC Křídla – Hruška Chořelice 1:5 (1:2)

Hosté potvrdili roli favorita. Brankami Milinovského a Janků vedli 0:2, když domácím svitla naděje po kontaktním gólu Rychlého. Naděje se domácím začala vytrácet po přestávce. Nejprve se podruhé v utkání trefil Janků a v posledních deseti minutách přidal gól Juračka a skóre uzavřel Milinovský, který se v utkání stejně jako Janků zapsal do listiny střelců podruhé. Branky: 19. Rychlý – 8. a 55. Milinovský, 16. a 36. Janků, 50. Juračka. Rozhodčí: Kumr.

Dorespo Lošov – FC Chelsea 1:9 (0:4)

Utkání muselo být sehráno na umělce v Bystrovanech, což přivítali hosté. Již ve dvacáté minutě vedli 0:4 a mnoho nechybělo, aby domácím nenadělili desítku. Po dvou brankách zaznamenal Študent a Večeřa, o další branky se podělila pětice střelců. Čestný úspěch domácích zaznamenal za stavu 0:6 Hemmer. Branky: 40. Hammer – 13. a 15. Študent, 13. a 20. Večeřa, 33. Mudrák, 40. Folprecht, 50. Šmída, 53. M. Lojka, 54. Pejičič. Rozhodčí: Hudec.

FC Křídla – Aston Pila 98 6:3 (4:1)

Dohrávka prvního jarního kola přinesla výrazné překvapení. Domácí nováček převálcoval jednoho s aspirantů na titul. Hosté totiž začali utkání velmi laxně a inkasovali. Dvakrát se střelecky prosadil Šrámek, jednou Kouřil a po nezištné přihrávce Šrámka obránce Selucký. Hosté skórovali až v poslední minutě první půle gólem Barboříka. Ani po přestávce se hostům nedařilo. Domácí se stáhli do ulity, celkem bez problémů odolávali tlaku a z brejků skórovali do opuštěné branky. Nejdříve podruhé v utkání Selucký, posléze Šrámek potřetí. V závěru se nakonec prosadili konečně hosté. Pět minut před koncem se trefil Laštůvka, o minutu později

gólman J. Navrátil. Branky: 7., 18. a 53. Šrámek, 23. a 48. Selucký, 22. Kouřil – 30. Barbořík, 55. Laštůvka, 56. J. Navrátil. Rozhodčí: Dvořák.

16. Dorespo Lošov 17 2 0 15 32:102 4

Střelci: Smolka (HDO) – 31, Kryl (HDO) – 30, Krejčí (Hněvotín), Barbořík (Aston Pila) – 29, J. Kohout (Levotil) – 25, I. Lošťák (LOLO) – 24, Hovorka (Galatasaray) – 22, Punčochář (Hněvotín) – 21, Andrýsek (Galatasaray) – 19, Kalina (Olpran), Dvořák (Topgal), Študent (Chelsea) – 18, J. Fiala (LOLO), Smolák (Topgal), P. Mačák (Hněvotín), Smělý (Olpran) – 17, Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina) – 16, Galus (Galatasaray), Dokoupil (Ajax) – 15, Juračka (Chořelice), Kouřil (Křídla) – 14, Laštůvka (Aston Pila) – 13, Haník (Ajax) – 12, Šrom (Step Style), Tvardík (Beton), Muchka (Step Style) – 11, Kysučan (Ajax), Tuška (LOLO), P. Kryl (Hněvotín), Tichý (LOLO) – 10, Pokluda (Galatasaray), Moravec (LOLO), Vystrčil (Aston Pila), Zajíček (Cholina), Suchánek (Step Style) – 9, Eliáš (Cholina), Martin Navrátil (Aston Pila), Bezděk (PS Beton), Milinovský (Chořelice) – 8, Veselský (Aston Pila), Abeska (Lošov), Smékal (HDO), Fišara (Levotil), Poštulka (Chořelice), Vánský (Hněvotín), Mikuš (Step Style), Sedláček (Galatasaray), Charamza (Topgal), Janků (Chořelice), Šrámek (Křídla), Folprecht (Chelsea) – 7, Hampl (Chořelice), Kvapil (Chelsea), Doležal (Hněvotín), Hammer (Lošov), Stojan (Topgal), Kolečkář (Ajax), Buček (Aston Pila), I. Chytil (Levotil) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Capka (HDO), Rychlý (Křídla) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Vymazal (Cholina), T. Kohout (Levotil), Nádvorník (Lošov), Novotný (LOLO), Ponížil (Galatasaray), Hofman (Step Style), Čmiel (Beton), M. Lošťák (LOLO), Mudrák (Chelsea), Večeřa (Chelsea) – 4, Rychlý (Beton), Vlček (Aston Pila), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style), Pohlídal (Real HDO), M. Lošťák (LOLO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), Minařík (Beton), Šmída (Chelsea) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Kouřil (Cholina), P. Lojka (Chelsea), Hovanec (Chořelice), Dokoupil (Olpran), Vašička (HDO), J. Dosoudil (Real HDO), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Marousek (Křídla), Nestrojil (Topgal), Minařík (LOLO), Selucký (Křídla) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray),

T. Haník (Topgal), Dobrovský (Step Style), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Sypal (Chelsea), Henik (Olpran), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Sedláček (Topgal), Soukup (Křídla), Mádr (Galatasaray), Kovařík (Ajax), Pudel (Beton), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea) – 1.