3.kolo jaro 2013

V první lize malého fotbalu sbírala body vedoucí trojice

Olomouc – Třetí jarní kolo se v první lize konečně odehrálo kompletní. Sice stále v nepříznivých klimatických podmínkách, ale alespoň bez sněhové nadílky… Favorité to neměli jednoduché. Sice si první čtyři celky tabulky připsaly plný bodový zisk, ale po velmi vyrovnaných bojích.

FC Chelsea – AT Olpran 1:5 (0:4)

Dlouholetý účastník první ligy (pětadvacátá sezóna), se dvěma tituly a s nejvyšším ziskem bodů (po podzimní části již 863) ze všech 82 družstev, které první ligou prošli, chytl v úvodu jarní části druhý dech. Druhý start s plným bodovým ziskem, při jednom odloženém utkání. Střelecky čarovala osvědčená dvojice Smělý a Kalina, která o vítězství rozhodla již v první části hry. Oba střelci se poctivě střídali, když první a třetí gól zařídil Kalina, druhý a čtvrtý Smělý. Po přestávce se domácí dočkali čestné branky z kopačky Folprechta, ale poslední slovo měli hosté. Třetí branku v utkání vsítil Smělý. Branky: 40. Folprecht – 19., 30. a 51. Smělý, 12. a 21. Kalina. Rozhodčí: Kumr.

Real HDO – Ajax Bělidla 5:2 (1:0)

Hosté statečně odolávali útočně hrajícím domácím a dlouho drželi přijatelný stav. Jediný gól prvního poločasu dostali z pokutového kopu, který úspěšně proměnil střelecky disponovaný Smolka. Až ve 39. minutě zvyšoval Smékal, ale o dvě minuty později zařídil Míček kontaktní gól. Domácí uklidnila až branka Pohlídala v polovině druhého poločasu. Pět minut před koncem zvyšoval střelec zápasu Smolka na 4:1, korekci zařídil o minutku později Kolečkář. Poslední slovo měl opět Smolka. Svým třetím gólem se dokonce dostal do čela střelecké tabulky. Branky: 15. (p.k), 53. a 60. Smolka, 39. Smékal, 45. Pohlídal – 41. Míček, 56. Kolečkář. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Hněvotín – Step Style 6:2 (3:1)

Hněvotínským chyběl jejich jarní střelec Kryl, hosté naopak potvrdili dobrou formu z úvodu jara a s favoritem sehráli poměrně vyrovnané utkání. Výkop měli hosté, tři minuty nepůjčili domácím míč, ale jak se k němu Hněvotínští poprvé dostali, hned z toho byla úvodní branka z kopačky Petra Mačáka, který byl za šest minut autorem i druhého domácího úspěchu. Hosté se vrátili do zápasu střelou Mikuše, vedení o dvě branky vrátil domácím Krejčí. I druhý poločas zahájili lépe domácí, když Kelucovu vyraženou střelu vrátil do sítě Vánský. Ale za tři minuty chybovali domácí na polovině hřiště a hosté přečíslení krásnou kombinací až do prázdné využili k opětovnému snížení. Oba celky potom měli šance na skórování, ale buď střelci nemířili přesně nebo nechali vyniknout oba brankáře. Až tři minuty před koncem využili domácí otevřenější obrany hostů a Petr Mačák zaznamenal svůj třetí gól v utkání a dodržel třígolové jarní příděly soupeřům. Konečnou podobu dal výsledku tvrdou střelou Keluc. Branky: 3., 9. a 57. Petr Mačák, 22.Krejčí, 34. Vánský, 59. Keluc – 14. a 37. Mikuš. Rozhodčí: Říha.

Hruška Chořelice – Dorespo Lošov 2:1 (0:1)

Domácí obdrželi již ve čtvrté minutě gól a dlouho se nedokázali prosadit. Autorem úvodní branky zápasu byl Nádvorník. Až ve 34. minutě Juračka poslal ideální přihrávku Poštulkovi a bylo srovnáno. O vítězný gól se postaral v polovině druhé půle Zavadil. Těsné vedení dotáhli

domácí do vítězného konce i díky tomu, že dobrá šance hostů v závěru utkání skončila na tyči. Branky: 34. Poštulka, 43. Zavadil – 4. Nádvorník. Rozhodčí: Neoral.

LOLO Pepin.pizza – FC Levotil 7:4 (3:0)

Po porážce v minulém kole se domácí pustili do soupeře nekompromisně a na začátku druhého poločasu vedli již 4:0. Své střelecké umění prokázal Ivo Lošťák, který byl autorem prvních dvou branek. Třetí gól první půle zařídil M. Lošťák. Také ve druhé půli zaznamenal Ivo Lošťák dva úspěšné střelecké pokusy, Tichý se trefil jednou a poslední branku přidal Novotný. Za hosty dvakrát skóroval Ivo Chytil, jeden gól dal Fišara a mezi úspěšné střelce se zapsal i nejlepší střelec Levotil Jiří Kohout. Branky: 9., 15., 34. a 47. I. Lošťák, 23. M. Lošťák, 44. Tichý, 57. Novotný – 38. a 49. I. Chytil, 46. Fišara, 54. J. Kohout. Rozhodčí: Chaloupka.

PS Beton – Moravan Cholina 3:4 (2:2)

Beton má smolný start do jarní části. Třetí těsná porážka je alarmující a znamená sešup do sestupových pozic. Za to hosté mají svátek. Coby nováček si vybojovali druhé vítězství v soutěži. Jejich nejlepší střelec Zdřálek otevřel skóre již ve třetí minutě, na vyrovnávací branku Ministra a vedoucí gól Bezděka dokázal kontrovat Zajíček. Po přestávce se opět jako první prosadili hosté brankou Kvasničky. Domácí dokázali Čmielem srovnat, ale minutu před koncem vsítil vítězný gól opět Kvasnička. Branky: 6. Ministr, 21. Bezděk, 43. Čmiel – 37. a 59. Kvasnička, 3. Zdřálek, 25. Zajíček. Rozhodčí: Koutný.

Aston Pila 98 – BFC Topgal.cz 5:4 (3:3)

Po dvou odložených zápasech si domácí konečně zahráli. V úvodu doplatili na nerozehranost a přestože hosté postrádali svého tvůrce hry Smoláka, byli ve střelbě úspěšnější. Vyšel jim výborně vstup do zápasu, kde se role nahrávače chopil Charamza. Nejprve se po jeho rohovém kopu prosadil Sedláček a druhý gól po jeho příhře přidal Dvořák. Domácí snížili dělovkou od tyče Laštůvky, ale hosté odskočili opět na rozdíl dvou branek po parádním průniku Charamzy a brance Dvořáka. Jenže domácí do půlky nejprve snížili Bučkem, který s pomocí tyčky a zad gólmana Mlčáka poslal míč do sítě po trestném kopu Laštůvky, aby se sám Laštůvka trefil přesně k tyči po rohovém kopu a srovnal. Minutu po změně stran šli hosté opět do vedení dorážkou uzdraveného Nestrojila, ale rychlé srovnání zařídil střelou k tyči Buček. Rozhodnutí padlo poměrně brzy. Ve 37. minutě otočil vývoj skóre z trestného kopu Laštůvka. Ve zbývajících třiadvaceti minutách se skóre již nezměnilo a domácí udrželi kontakt s vedoucím Hněvotínem. Branky: 22., 27. a 37. Laštůvka, 24. a 32. Buček – 13. a 23. Dvořák, 12. Sedláček, 31. Nestrojil. Rozhodčí: Kumr.

Galatasaray – FC Křídla 4:3 (2:1)

Úvod patřil domácím. Brankou Mádra a Sedláčka vedli ve 12. minutě 2:0 a zdálo se, že pro ně bude utkání procházkou růžovou zahradou. Hosté ovšem snížili Marouskem, domácí navíc neproměnili pokutový kop a na začátku druhé půle hosté brankou Rychlého srovnali a rázem se z utkání stalo drama. V polovině druhé části hry šli domácí do vedení díky střele Sedláčka po přesné přihrávce Andrýska. Ovšem hosté hned z rozehrání srovnali dělovkou Soukupa. Dva body nakonec přece jen brali domácí. V 52. minutě našel gólman Bednařík dlouhým výhozem volného Hovorku a ten se z hranice vápna nemýlil. Branky: 6. a 46. Sedláček, 7. Mádr, 52. Hovorka – 21. Marousek, 34. Rychlý, 46. Soukup. Rozhodčí: Tomiga.

16. Dorespo Lošov 16 2 0 14 31:93 4

Střelci: Smolka (HDO) – 31, Kryl (HDO) – 30, Barbořík (Aston Pila) – 28, Krejčí (Hněvotín) – 27, J. Kohout (Levotil) – 22, I. Lošťák (LOLO), Hovorka (Galatasaray) – 21, Andrýsek (Galatasaray) – 19, Punčochář (Hněvotín) – 18, J. Fiala (LOLO), Smolák (Topgal), Kalina (Olpran) – 17, Mačák (Hněvotín), Študent (Chelsea), Zdřálek (Cholina), P. Mačák (Hněvotín), Dvořák (Topgal) – 16, Galus (Galatasaray), Dokoupil (Ajax), Smělý (Olpran) – 14, Juračka (Chořelice), Kouřil (Křídla) – 13, Haník (Ajax), Laštůvka (Aston Pila) – 12, Šrom (Step Style), Tvardík (Beton) – 11, Kysučan (Ajax), Tuška (LOLO), Muchka (Step Style), P. Kryl (Hněvotín) – 10, Pokluda (Galatasaray), Moravec (LOLO), Vystrčil (Aston Pila), Zajíček (Cholina) – 9, Eliáš (Cholina), Martin Navrátil (Aston Pila), Suchánek (Step Style). Tichý (LOLO) – 8, Veselský (Aston Pila), Abeska (Lošov), Smékal (HDO), Fišara (Levotil), – 7, Hampl (Chořelice), Kvapil (Chelsea), Doležal (Hněvotín), Hammer (Lošov), Charamza (Topgal), Stojan (Topgal), Folprecht (Chelsea), Kolečkář (Ajax), Bezděk (PS Beton), Mikuš (Step Style), Vánský (Hněvotín), Buček (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Janků (Chořelice), Poštulka (Chořelice), I. Chytil (Levotil) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Šrámek (Křídla), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Milinovský (Chořelice), Vymazal (Cholina), T. Kohout (Levotil), Capka (HDO), Nádvorník (Lošov), Novotný (LOLO), Rychlý (Křídla) – 4, Rychlý (Beton), Vlček (Aston Pila), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Mudrák (Chelsea), Jorda (Beton), Hofman (Step Style), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Ponížil (Galatasaray), Motl (Levotil), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style), Pohlídal (Real HDO), Čmiel (Beton), M. Lošťák (LOLO) – 3, Řehák (Chelsea), Krampla (Beton), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Šmída (Chelsea), Kouřil (Cholina), P. Lojka (Chelsea), Večeřa (Chelsea), Hovanec (Chořelice), Dokoupil (Olpran), Vašička (HDO), J. Dosoudil (Real HDO), Minařík (Beton), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Marousek (Křídla) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Dobrovský (Step Style), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Sypal (Chelsea), Henik (Olpran), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Keluc (Hněvotín), Sedláček (Topgal), Nestrojil (Topgal), Soukup (Křídla), Mádr (Galatasaray) – 1.