9. kolo první futsalové ligy

První futsalová liga má nového lídra

Olomouc – Štika letošní prvoligové soutěže LOLO stavebniny Žižka v tomto týdnu nasbírala čtyři body a posunula se do čela tabulky. V dohrávce prvního kola si poradila s Ajaxem Bělidla a stejným poměrem zvítězila nad celkem PS Beton.

LOLO stavebniny Žižka – Ajax Bělidla 4:2 (2:0)

V dohrávce prvního kola potvrdili domácí, že jsou zaslouženě na špici soutěže. Díky  dvěma bodům se dokonce protáhli na příčku nejvyšší. Po opatrném a vyrovnaném začátku se domácí ujali vedení v 16.minutě brankou Fialy. V dalším průběhu první půle již byli domácí jasně lepším týmem a výsledkem jejich střelecké aktivity byla branka na 2:0, kdy po nedorozumění v obraně hostů stanovil výsledek poločasu Moravec. Do druhého poločasu hosté nastoupili jako vyměnění, herně byli lepší než domácí, vypracovali si řadu šancí, které přímo volali po gólu, ale střelecky se prosadit nedokázali. A tak o navýšení náskoku pro domácí, po smolně zahrané ruce v pokutovém území, se z penalty neomylně postaral ve 46. minutě Ivo Lošťák. Tentýž hráč dokázal využít chvilkové ztráty koncentrace hostů, a po zahraném rohu ve 47. minutě přesnou křížnou střelou k tyči, prakticky rozhodl o osudu utkání. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim bylo protržení střelecké smůly – Haník zamířil přesně v 53. minutě a Mikmek o minutu později. Případný kontaktní gól se však nekonal a pro další korekci výsledku již hostům nezbyl čas. Branky: 46. a 47. I. Lošťák, 16. J. Fiala, 21. Moravec – 53. Haník, 54. Mikmek.   Rozhodčí: Chaloupka.

Hruška Chořelice – BFC Topgal.cz 0:0

Dobré výkony gólmanů a nekompromisní obrany byly nad síly střelců, z čehož vyplynula první prvoligová bezbranková remíza současné soutěže. Domácí měli poněkud více ze hry v první půli, po přestávce byli iniciativnější hosté, ale obě strany na gól nedosáhly. Když dvě minuty před koncem trefil domácí Milinovský jen břevno, byla dělba bodů na světě. Rozhodčí: Neoral.

Step Style – Ajax Bělidla 3:3 (2:2)

Hosté zahájily utkání bleskovou akcí. Již ve třetí minutě otevřel skóre Haník po přihrávce Mikmeka. Druhý gól utkání měl stejného autora. Po nezištné přihrávce Kysučana měl Haník snadný úkol. Domácí zabrali až v závěru prvního poločasu. Tvrdá střela Šroma se procedila mezi nohama gólmana až do sítě. Ve 41. minutě si udělal sóličko přes celé hřiště nestárnoucí Muchka a vyrovnal. Další gól na sebe nedal dlouho čekat. Kysučan protlačil míč do sítě domácích ve 45. minutě. O tři minuty bylo opět vyrovnáno. Po přímém volném kopu Šroma skóroval přízemní jedovkou opět Muchka. Branky: 41. a 48. Muchka, 28. Šrom – 3. a 21. Haník, 45. Kysučan. Rozhodčí: Koutný.

Real HDO – FC Chelsea 4:4 (2:2)

Také třetí zápas devátého kola skončil dělbou bodů. Lepší vstup do utkání měli domácí. Skóre otevřel v 11. minutě Capka, v 19. minutě přidal druhý gól Kryl. Hostům patřil závěr poločasu hostům. Kontaktní gól zařídil Šmída, v poslední minutě první části hry vyrovnal střelec utkání Študent. Po přestávce šli do vedení hosté. Podruhé v utkání se trefil Študent. V 50. minutě srovnal Kryl, o minutu později šli do vedení opět domácí. Branku na 4:3 vsítil Smékal.O nerozhodném výsledku rozhodl v 56. minutě třetí brankou v utkání Študent. Branky: 19. a 50. Kryl, 11. Capka, 51. Smékal – 30., 36. a 56. Študent, 28. Šmída. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Hněvotín – AT Olpran 3:0 (2:0)

Úřadující mistr si připsal cenné vítězství. Hosté letos zatím na mnoho bodů nedosáhli, ale výhra nad nimi je stále ceněna. Do Hněvotína ovšem přijeli jen s jedním hráčem na střídání a tomu také přizpůsobili taktiku. Vycházeli ze zabezpečené obrany a snažili se o rychlé brejky Smělým a Kalinou. Domácí se trpělivě snažili o zdolání hostující obrany a poprvé se jim to podařilo v 8. minutě Krejčím, který překvapil Kopečného střelou přes obránce a stejný hráč zvýšil v 16.minutě na 2:0. Hosté byli nejblíže k úpravě skóre ve 48. minutě, kdy Kalinovu dělovku vytěsnil Rejman na břevno. O dvě minuty později domácí definitivně rozhodli, když brejk dva na jednoho po přihrávce Krejčího využil Skoumal. Branky: 8. a 16. Krejčí, 50. Skoumal. Rozhodčí: Říha.

LOLO stav. Žižka – PS Beton 4:2 (3:0)

Domácí měli úspěšný týden. Nejdříve v dohrávce porazily Ajax Bělidla 4:2, stejným výsledkem skončilo utkání s Betonem. První část zápasu byli na tom střelecky lepší domácí. Prvním úspěšným střelcem byl J. Fiala, druhý gól zaznamenal Ivo Lošťák, skóre poločasu uzavřel Tichý. První gól druhé půle si připsali hosté. Autorem byl Bezděk, který byl střelcem druhé branky hostů v závěru utkání, když mezi jeho střelbu se vklínil druhou brankou v zápase Ivo Lošťák. Branky: 14. a 42. Ivo Lošťák, 8. J. Fiala, 24. Tichý – 37. a 54. Bezděk. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Křídla – FC Levotil 3:2 (1:2)

Nováček si ve večerním utkání připsal druhé vítězství v nejvyšší soutěži. Všechny tři branky zaznamenali domácí po standardních situacích. První dal nejlepší střelec domácích Kouřil po rohovém kopu Rychlého, druhou rovněž Kouřil, když exekutorem rohového kopu byl Selucký. Vítěznou branku dal Rychlý po přímém volném kopu Kouřila. Hosté při tom vyhráli první poločas. Vyrovnával Fišara, do vedení šli hosté zásluhou svého nejlepšího střelce J. Kohouta. Branky: 8. a 42. Kouřil, 53. Rychlý – 12. Fišara, 24. J. Kohout. Rozhodčí: Dvořák.

Aston Pila 98 – DORESPO Lošov 11:4 (4:0)

Domácí řádně provětrali jednoho z nováčků. Dosáhli dvouciferného vítězství a první branku ve své síti zaznamenali až na začátku poslední čtvrtiny utkání za stavu 7:0 z kopačky Karáska. Skóre otevřel v 6. minutě Vystrčil, který dal ještě jeden gól ve druhé půli. Laštůvka se trefil třikrát. V první půli dal dvě branky ve 14. a 17. minutě, třetí trefou ukončil kanonádu domácích poslední minutě. Jedním gólem přispěl Veselský, rekordmanem ovšem byl Barbořík. Zaznamenal čtyři branky a tlačí se do špice v tabulce střelců. Za hosty se dvakrát trefil Hammer, jeden gól přidal Vykrutík. Branky: 35., 43., 55. a 59. Barbořík, 14., 17. a 60. Laštůvka, 6. a 37. Vystrčil, 23. Buček, 53. Veselský – 49. a 60. Hamer, 46. Karásek, 50. Vykrutík. Rozhodčí: Kumr.

Galatasaray – Moravan Cholina 3:2 (0:1)

Hosté měli od první minuty evidentně více ze hry. Nedůrazní domácí přenechali iniciativu soupeři, kterému chybělo to podstatné – přesnější střelba. Až dvě minuty před změnou stran otevřel skóre Kouřil po nezištné přihrávce Šany. Na začátku druhé půle domácí srovnali z brejku Andrýska, jehož razantní střelu gólman hostů nedokázal udržet. Do vedení šli domácí ve 44. minutě. Po Andrýskově rohu se z první trefil Galus. Také třetí gól papírového favorita přišel z kopačky Galuse. Brejk zakončil nechytatelně střelou po zemi. Hostům dodal naději na lepší výsledek v 58. minutě Šana, ale domácí těsně vedení již ubránili. Branky: 44. a 53. Galus, 32. Andrýsek – 28. Kouřil, 58. Šana. Rozhodčí: Dvořák.

Střelci: Kryl (HDO) - 18, J. Kohout (Levotil) – 16, Hovorka (Galatasaray) – 15, Krejčí (Hněvotín), I. Lošťák (LOLO), Barbořík (Aston Pila) – 14, Smolka (HDO), Andrýsek (Galatasaray) – 11, Punčochář (Hněvotín), M. Mačák (Hněvotín), Študent (Chelsea) – 10, Kalina (Olpran), Juračka (Chořelice), Šrom (Step Style), L. Kouřil (Křídla) – 9, Eliáš (Cholina), Tuška (LOLO), Dvořák (Topgal), Smělý (Olpran), Zdřálek (Cholina), J. Fiala (LOLO), Galus (Galatasaray)  – 8, Smolák (Topgal), Dokoupil (Ajax), Haník (Ajax), Vystrčil (Aston Pila) – 7, Hampl (Chořelice), Pokluda (Galatasaray), Kvapil (Chelsea), Tvardík (Beton), Martin Navrátil (Aston Pila), Muchka (Step Style), Veselský (Aston Pila) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Moravec (LOLO), Kysučan (Ajax), Tichý (LOLO) – 5, Suchánek (Step Style), Mikmek (Ajax), Štos (Křídla), P. Mačák (Hněvotín), Folprecht (Chelsea), Abeska (Lošov), Bezděk (PS Beton), Buček (Aston Pila), Laštůvka (Aston Pila), Hammer (Lošov) – 4, Peřina (Step Style), Doležal (Hněvotín), Milinovský (Chořelice), Rychlý (Beton), Vlček (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray), Poštulka (Chořelice), Smékal (HDO), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov) – 3, Řehák (Chelsea), Vánský Hněvotín), Krampla (Beton), Jorda (Beton), Janků (Chořelice), Švestka (Aston Pila), Mudrák (Chelsea), Šos (Ajax), Gajdaček (Křídla), Stojan (Topgal), Ponížil (Galatasaray), Dvořák (Galatasaray), Vymazal (Cholina), Charamza (Topgal), I. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Hofman (Step Style), Šmída (Chelsea), Skoumal (Hněvotín), Fišara (Levotil), Kouřil (Cholina)  – 2, Capka (HDO), Koukal (Topgal), Zajíček (Cholina), Šrámek (Křídla), Holubík (Step Style), Polanský (Levotil), Kolečkář (Ajax), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Hovanec (Chořelice), Siebelt (Step Style), T. Kohout (Levotil), Foukal (Lošov), Šana (Chořelice), Musil (LOLO), P. Lojka (Chelsea), J. Dosoudil (Real HDO), Pohlídal (Real HDO), Minařík (Beton), Ministr (Beton), Doležel (Galatasaray), Rychlý (Křídla), Šana (Cholina) – 1.

Tabulka:

1. LOLO stavebniny Žižka  9          8          0          1          41:21               16

2. FC Hněvotín                    9          7          1          1          45:12               15

3. Aston Pila 98                   8          7          1          0          46:17               15

4. Galatasaray                      9          5          3          1          46:23               13

5. Real HDO                                    9          5          2          2          40:29               12

6. FC Chelsea                       9          5          1          3          27:22               11

7. Hruška Chořelice             9          3          5          1          26:21               11

8. FC Topgal.cz                    9          4          3          2          23:26               11

9. Ajax Bělidla                     9          3          2          4          29:33                 8

10. PS Beton                          9          2          3          4          20:28                 7

11. Step Style                         9          3          1          5          28:52                 7

12. AT Olpran                                    8          2          1          5          17:21                 5

13. FC Levotil                                   9          1          2          6          27:37                 4

14. Dorespo Lošov                 9          2          0          7          22:47                 4

15. FC Křídla                         9          2          0          7          16:47                 4

16. Moravan Cholina             9          0          0          9          23:40                 0