8.futsalové ligy

První liga futsalové ligy se přehoupla do druhé poloviny podzimní části

Olomouc – V osmém kole se vesměs hrály vyrovnané duely. Toto tvrzení narušilo jen utkání PS Beton –Aston Pila 98. Rozdíl sedmi branek se skutečně nečekal. Nedařilo se nováčkům. Nezískali ani bod, což překvapilo zejména u týmu Chelsea. Nejúspěšnější nováček však měl  tentokrát soupeře, který na podzim skutečně válí.

Ajax Bělidla – FC Křídla 5:3 (2:2)

Nováček držel se zkušenějším týmem téměř celé utkání krok. Zlomil se až v posledních pěti minutách. Skóre otevřel v 6.minutě „do prázdné“ domácí Dokoupil po ideální nahrávce Kysučana. Hosté srovnali v 8.minutě Štosem po ukázkovém brejku střelou do horního růžku. V 25. minutě zužitkoval trestný kop chytrou střelou Haník a domácí vedli 2:1. Hosté však dokázali v posledních vteřinách první půle srovnat rovněž z přímého kopu „utěšenou“ střelou Kouřila pod břevno. Ve druhé půli se čekalo na branku až do 53. minuty, do vedení šli překvapivě hosté, kdy klasickým „angličanem“ z přímého kopu Kouřil přiblížil hosty ke kýženým bodům. Domácí však byli proti, a ve strhujícím závěru, kdy v 56. a 58 minutě otáčel skóre střelecky disponovaný Dokoupil, vzali hostům „vítr z plachet“. Důležité vítězství domácích pečetil v poslední minutě Haník, který využil chybnou hru hostů bez brankáře a do opuštěné branky neomylně zavěsil. Branky: 6., 56. a 58. Dokoupil, 25. a 60. Haník – 30. a 53. Kouřil, 8. Štos. Rozhodčí: Kumr.

Moravan Cholina – FC Hněvotín 1:2 (0:2)

V Cholině přivítal nováček, stále čekající na prvoligové body, úřadujícího mistra a vedoucí celek tabulky. Ač hrál poslední s prvním, bylo utkání celkem vyrovnané. Hosté se ujali vedení v 10. minutě Martinem Mačákem a pět minut před koncem poločasu zvýšil na 0:2 Petr Mačák. Utkání zdramatizoval krátce po otevření druhého poločasu po samostatné akci Zdřálek. Když ve 48. minutě nedal hostující Krejčí tutovku, zůstalo skóre již nezměněno, těsné vítězství si odvezli hosté a udrželi si první příčku v tabulce. Branky: 31. Zdřálek – 10. M. Mačák, 25. P. Mačák. Rozhodčí: Ženožička.

FC Levotil – Hruška Chořelice 2:2 (1:1)

První gól se zrodil ve 12. minutě, když odražený míč od břevna po chytrém lobu z přímého kopu J. Kohouta dorazil do brány bombou z voleje I.Chytil. Vyrovnání zařídil chořelický Juračka ve 25. minutě, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a nedal Pruckovi v bráně šanci. Ve druhém poločase se ujali vedení hosté ve 42. minutě. Autorem byl polovysokou střelou na zadní tyč Poštulka.Body se však dělily, jelikož tři minuty před koncem zafungovala bratrská spolupráce bratří Kohoutů a Tomášův centr uklidil do brány hlavou Jirka. Branky: 12. I. Chytil, 52. J. Kohout – 25. Juračka, 38. Poštulka. Rozhodčí: Neoral.

PS Beton – Aston Pila 98 1:8 (0:3)

Po úvodní oťukávané udeřili hosté poprvé v sedmé minutě. Z pravého křídla po přihrávce Barboříka vyslal nechytatelnou jedovku Martin Navrátil. Další branky přišly až v závěru první půle. Druhý gól dal Buček z přihrávky Vystrčila, třetí po sólíčku Barboříka. Barbořík byl i prvním střelcem po změně stran. Ve 35. minutě využil dlouhá pas Vlčka. Ve 41. minutě se poprvé i naposled prosadili střelecky domácí. Tvrdou střelou překonal Tvardík jinak výborného Navrátila. Poslední čtvrtina zápasu však zcela patřila hostům. Nejprve si Barbořík pohrál s domácí obranou a dal pátý gól hostů, následně skóroval Vystrčil  po přihrávce Švestky, z přihrávky Barboříka zaznamenal sedmičku Vlček a kanonádu uzavřel hráč utkání Barbořík (čtyři branky, tři asistence) z přihrávky Švestky. Branky: 41. Tvardík – 30., 35., 47. a 54. Barbořík, 7. Martin Navrátil, 49. Vystrčil, 51. Vlček. Rozhodčí: Michal.

AT Olpran – Real HDO 1:2 (1:1)

Duel dvou dlouholetých účastníků nejvyšší soutěže většinou nemá favorita. Ani tentokrát se nedalo odhadnout, který tým bude úspěšnější. Utkání lépe odstartovali hosté, když v desáté minutě skóroval Kryl. Domácím se podařilo srovnat stav tři minuty před přestávkou. Autorem branky byl Smělý. Nerozhodný stav vydržel až do 53. minuty, kdy Kryl dostal do vedení celek hostů. Šanci na srovnání dostali domácí pět minut před koncem, když byl vyloučen Smolka. Hosté však těsné vedení udrželi, připsali si dva důležité body a poskočili na pátou příčku tabulky. Branky: 27. Smělý – 10. a 53. Kryl. Rozhodčí: Kumr.

FC Chelsea – LOLO stav. Žižka 1:2 (0:0)

První poločas se vyznačoval bezúspěšným dobýváním svatyní obou celků. Prim hráli obě obrany včetně neprůstřelných gólmanů. Až jedenáct minut po přestávce se měnil stav na světelném ukazateli. Tuška z rohového kopu našel volného I. Lošťáka a jeho nekompromisní bomba si našla cestu do sítě domácích. O deset minut později zvyšoval Moravec na 0:2 pro hosty, když dostal naservírovanou přihrávku od Tušky. Domácí se dočkali čestné branky až v posledních sekundách zápasu. Ležící Študent ve vápně hostů stačil přihrát Folprechtovi a ten se střelou z voleje nemýlil. Domácím jeden gól však nestačil. Prohráli po třetí v řadě a propadli se na sedmou příčku. Branky: 60. Folprecht – 41. I. Lošťák, 51. Moravec. Rozhodčí: Dvořák.

BFC Topgal.cz – Galatasaray 1:1 (1:1)

Vyrovnané střetnutí skončilo zaslouženou dělbou bodů. Přesto, že se nehrálo nijak opatrně, obě obrany byly lepší útoků a dokázaly eliminovat největší zbraně soupeře. Domácí se dostali do vedení Dvořákem, který po rohu Smoláka a střele Charamzy tečoval zblízka míč do sítě. Hosté vyrovnali po pěkné kombinaci, kdy se míč dostal k osamocenému Sedláčkovi, jehož střela zapadla přesně do horního růžku. Ve zbývajícím čase se sice oba celky dostaly do několika šancí, ale neuspěly. V těch největších byl domácí Smolák, jehož lob skončil těsně vedle a v závěru se proti hostujícímu Andrýskovi blýskl zákrokem večera gólman Mlčák. Branky: 12. Dvořák – 21. Sedláček. Rozhodčí: Kumr.

DORESPO Lošov – Step Style 2:6 (0:4)

Poslední utkání osmého kola se hrálo za stálého deště, což hráčům obou celků komplikovalo hru. S podmínkami se lépe vyrovnali hosté. Po čtvrthodině hry bez brankového vyjádření se v 17. minutě trefil Šrom, o dvě minuty později se k němu přidal Muchka, šest minut před změnou stran dal Šrom svůj druhý gól v utkání a kanonádu završil ve 30. minutě Hofman. Po deseti minutách druhého poločasu přišly chvíle domácích. Nádvorník zamířil přesně ve 42. minutě, Abeska o tři minuty později. Případný kontaktní gól se však nekonal. Naopak. V 52. minutě dal daší gól Šrom a čtyři minuty před koncem uzavřel účet Muchka. Branky: 42. Nádvorník, 42. Abeska – 17., 24. a 52. Šrom, 19. a 56. Muchka, 30. Hofman. Rozhodčí: Hudec.Střelci: Kryl (HDO) - 16, Hovorka (Galatasaray), J. Kohout (Levotil) – 15, Krejčí (Hněvotín) – 12, Smolka (HDO) – 11, Andrýsek (Galatasaray), Punčochář (Hněvotín), I. Lošťák (LOLO), M. Mačák (Hněvotín), Barbořík (Aston Pila) – 10, Kalina (Olpran), Juračka (Chořelice)  – 9, Eliáš (Cholina), Tuška (LOLO), Dvořák (Topgal), Smělý (Olpran), Zdřálek (Cholina), Šrom (Step Style) – 8, Študent (Chelsea), Smolák (Topgal), Dokoupil (Ajax) – 7, Galus (Galatasaray), Hampl (Chořelice), Pokluda (Galatasaray), J. Fiala (LOLO), Kvapil (Chelsea), L. Kouřil (Křídla), Tvardík (Beton), Martin Navrátil (Aston Pila) – 6, Lachnit (Lošov), Veselský (Aston Pila), Spurný (Levotil), Haník (Ajax), Vystrčil (Aston Pila) – 5, Kysučan (Ajax), Suchánek (Step Style), Mikmek (Ajax), Tichý (LOLO), Štos (Křídla), P. Mačák (Hněvotín), Folprecht (Chelsea), Moravec (LOLO), Abeska (Lošov), Muchka (Step Style) – 4, Peřina (Step Style), Doležal (Hněvotín), Milinovský (Chořelice), Rychlý (Beton), Buček (Aston Pila), Vlček (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray), Poštulka (Chořelice) – 3, Řehák (Chelsea), Vánský (Hněvotín), Vykrutík (Lošov), Krampla (Beton), Jorda (Beton), Janků (Chořelice), Švestka (Aston Pila), Mudrák (Chelsea), Šos (Ajax), Karásek (Lošov), Hammer (Lošov), Gajdaček (Křídla), Stojan (Topgal), Ponížil (Galatasaray), Bezděk (PS Beton), Dvořák (Galatasaray), Smékal (HDO), Vymazal (Cholina), Charamza (Topgal), I. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Hofman (Step Style) – 2, Capka (HDO), Šmída (Chelsea), Skoumal (Hněvotín), Laštůvka (Aston Pila), Koukal (Topgal), Zajíček (Cholina), Šrámek (Křídla), Holubík (Step Style), Polanský (Levotil), Kouřil (Cholina), Kolečkář (Ajax), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Fišara (Levotil), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Hovanec (Chořelice), Siebelt (Step Style), T. Kohout (Levotil), Foukal (Lošov), Šana (Chořelice), Musil (LOLO), P. Lojka (Chelsea), J. Dosoudil (Real HDO), Pohlídal (Real HDO), Minařík (Beton), Ministr (Beton), Doležel (Galatasaray) – 1.

Tabulka:

1. FC Hněvotín                   8          6          1          1          42:12               13

2. Aston Pila 98                 7          6          1          0          35:13               13

3. LOLO stavebniny Žižka   7          6          0          1          33:17               12

4. Galatasaray                   8          4          3          1          43:21               11

5. Real HDO                      8          5          1          2          36:25               11

6. Hruška Chořelice            8          3          4          1          29:18               10

7. FC Chelsea                    8          5          0          3          23:18               10

8.  FC Topgal.cz                 8          4          3          1          23:26                 9

9. Ajax Bělidla                    7          3          1          3          24:26                 7

10. PS Beton                        8          2          3          3          18:25                 7

11. Step Style                       8          3          0          5          25:49                 6

12. AT Olpran                        7          2          1          4          17:18                 5

13. FC Levotil                        8          1          2          5          25:34                 4

14. Dorespo Lošov                 8          2          0          6          18:36                 4

15. FC Křídla                         8          1          0          7          13:45                 2

16. Moravan Cholina               8          0          0          8          21:37                 0