7. kolo první futsalové ligy

Těsnou porážkou přišla Chelsea o první příčku v tabulce

Olomouc – Sedmé kolo první futsalové ligy srovnalo čelo tabulky. Nováček FC Chelsea  druhou porážkou v řadě klesl z první příčky až na pátou, na první se vrátil úřadující mistr FC Hněvotín. Výbornou bilanci má druhá Aston Pila 98 a čtvrté LOLO. Oba týmy mají o zápas méně, přesto se tlačí na špici tabulky. Mezi pětici nejlepších se propasíroval i Galatasaray. Díky nejlepšímu skóre skóre se vyhoupl na třetí příčku.

Real HDO – Moravan Cholina 5:2 (3:1)

Hosté se ujali vedení ve 13. minutě brankou Vymazala, domácí srovnali o tři minuty později gólem Smolky. Další střelbu první půle obstarali jen domácí. Ve 22. minutě zamířil přesně Smékal, v závěru poločasu se trefil podruhé v utkání Smolka. Ve druhé půli zaznamenal čtvrtou branku domácích Kryl, hosté čtvrthodiny před koncem Zdřálkem. Poslední slovo měli domácí. Podruhé se trefil ostrostřelec Kryl. Branky: 16. a 29. Smolka, 39. a 56. Kryl, 22. Smékal – 13. Vymazal, 46. Zdřálek. Rozhodčí: Chaloupka.

Hruška Chořelice – Ajax Bělidla 2:1 (1:1)

Vyrovnaný duel vyhráli nejtěsnějším rozdílem domácí. Skóre otevřel ve 13. minutě Juračka, který využil hrubou chybu v obraně hostů. Ve 25. minutě srovnal z přímého volného kopu Mikmek. Nerozhodný výsledek vydržel až do 56. minuty. Rozhodující gól  zařídila dvojice Janků – Juračka. První byl aktérem autového vhazování, po kterém druhý jmenovaný zaznamenal vítěznou branku. Branky: 13. a 56. Juračka – 25. Mikmek. Rozhodčí: Neoral.

PS Beton – DORESPO Lošov 3:0 (1:0)

Další vyrovnané utkání rozhodla přesnější střelba domácích. Čtyři minuty před změnou stran se trefil Ministr, deset minut po přestávce přidal druhý gól Tvardík. Poslední gól v brance hostů vsítil Minařík se závěrečným hvizdem rozhodčího. Branky: 26. Ministr, 41. Tvardík, 60. Minařík. Rozhodčí: Mauthner.

FC Hněvotín – BFC Topgal.cz 6:2 (4:1)

Hosté drželi s favoritem krok celou třetinu zápasu, když se dokonce přesnou střelou Charamzy ujali vedení. Domácí dokázali svůj tlak přetavit v gólový efekt až v závěrečné desetiminutovce první půle. Nejprve se individuálním průnikem blýskl Krejčí, poté si Mačákův centr nešťastně srazil za záda vlastního gólmana Sedláček a další dva góly jak přes kopírák přidal Krejčí po brejcích do otevřené obrany hostů. Ve druhé půli se domácí stáhli a čekali na chyby hostí. Ti přetavili svou optickou převahu ve snížení Smolákem a několikrát byli blízko i kontaktnímu gólu, ale domácí obrana v čele s pozorným Rejmanem byla proti. Definitivně zlomili svůj odpor hosté sami, když chybou v rozehrávce vyslali dva domácí útočníky na osamoceného gólmana. Gól zařídil Punčochář. Konečnou podobu výsledku pak dal přesnou střelou nejlepší hráč na hřišti Krejčí. Branky: 20., 26., 28. a 51. Krejčí, 25. M. Mačák, 48. Punčochář – 6. Charamza, 36. Smolák. Rozhodčí: Říha.

LOLO stavebniny Žižka – AT Olpran 4:0 (0:0)

Domácí na podzim válí. Na podzim prohráli jen jednou s nevyzpytatelným Topgalem. Tentokrát zlomili kvalitní Olpran. Všechny branky se urodily až po přestávce. První přesnou střelu předvedl téměř po čtyřicet minutách hry Tichý. V téměř pravidelných intervalech se domácí trefili ještě třikrát. Druhou branku dal  J. Fiala, na 3:0 zvyšoval Tuška a konečnou podobu výsledku zařídil Moravec. Branky: 39. Tichý, 46. J. Fiala, 49. Tuška, 54. Moravec. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Křídla – Step Style 4:3 (1:1)

Historicky první vítězství v nejvyšší soutěži si připsal nováček Křídla. První gól sice zaznamenali hosté, když v 11. minutě Muchka proměnil pokutový kop, ale přes vyrovnaný průběh zápasu měli hráči Křídel přece jen přesnější mušku. Vyrovnání zařídil střelec zápasu Štos tři minuty před změnou stran. Stejný hráč byl autorem druhé branky, kterým poslal svůj tým do vedení. V dalším průběhu utkání byly obě svatyně zakleté a skóre se měnilo až v samém závěru. Nejdříve Šrom vyrovnal, následně zařídil vedení třetí brankou v utkání Štos a důležitý čtvrtý gól zařídil Rychlý. Poslední slovo měl Šrom, který jen kosmeticky upravil konečný výsledek. Branky: 27., 38. a 55. Štos, 57. Rychlý – 54. a 59. Šrom, 11. Muchka (p.k.). Rozhodčí: Dvořák.

Aston Pila 98 – FC Chelsea 2:1 (0:1)

Boj o samý vrchol tabulky vyhráli zkušení domácí zlatým gólem Vystrčila v posledních vteřinách utkání. Z toho vyplývá, že se hrál další z vyrovnaných duelů, ve kterém šli do vedení hosté ve 27. minutě brankou Kvapila nechytatelnou střelou do šibenice. Pět minut po přestávce srovnal Barbořík po sklepnutí míče Švestkou. V další fázi utkání se marně čekalo na změnu skóre a zdálo se, že se schyluje k první plichtě kola. O tom, že hosté ztratí další utkání v řadě rozhodl zmíněný Vystrčil. Po přímém volném kopu dostal míč od Barboříka a jeho tečovaná střela rozhodla o dvou bodech pro domácí celek. Branky: 35. Barbořík, 60. Vystrčil – 23. Kvapil. Rozhodčí: Dvořák.

Galatasaray – FC Levotil 5:2 (1:1)

Hosté byli papírovému favoritovi důstojným soupeřem. V první půli si dokonce vypracovali více šancí, ale kromě úvodní dělovky Spurného jim chybělo přesnější zakončení. Domácí se ke střelbě dostávali sporadicky, ale první tutovku dokázal střelec zápasu Hovorka využít, když z první využil přesnou přihrávku Andrýska. Další změnu skóre zařídil v osmé minutě druhé půle domácí Doležel, který usměrnil do sítě další výborný míč Andrýska. Aktivní Andrýsek byl i u třetího gólu domácích, když namazal Hovorkovi. Ten byl při chuti. Dalšími dvěma slepenými góly definitivně pohřbil naděje hostů a čtyřmi góly v utkání se vyhoupl do čela střelecké tabulky. Kosmetickou úpravu výsledku zařídil šest minut před koncem ostrostřelec hostů Jirka Kohout. Branky: 15., 44., 51. a 52. Hovorka, 38. Doležel – 3. Spurný, 54. J. Kohout - Rozhodčí: Šulc.

Střelci: Hovorka (Galatasaray) - 15, Kryl (HDO), J. Kohout (Levotil) – 14, Krejčí (Hněvotín) – 12, Smolka (HDO) – 11, Andrýsek (Galatasaray), Punčochář (Hněvotín) – 10, I. Lošťák (LOLO), Kalina (Olpran), M. Mačák (Hněvotín) – 9, Eliáš (Cholina), Juračka (Chořelice), Tuška (LOLO) – 8, Dvořák (Topgal), Študent (Chelsea), Smělý (Olpran), Zdřálek (Cholina), Smolák (Topgal) – 7, Galus (Galatasaray), Hampl (Chořelice), Pokluda (Galatasaray), J. Fiala (LOLO), Barbořík (Aston Pila), Kvapil (Chelsea) – 6, Lachnit (Lošov), Veselský (Aston Pila), Martin Navrátil (Aston Pila), Tvardík (Beton), Šrom (Step Style), Spurný (Levotil) – 5, Kysučan (Ajax), Suchánek (Step Style), L. Kouřil (Křídla), Dokoupil (Ajax), Vystrčil (Aston Pila), Mikmek (Ajax), Tichý (LOLO) – 4, Peřina (Step Style), P. Mačák (Hněvotín), Haník (Ajax), Doležal (Hněvotín), Milinovský (Chořelice), Abeska (Lošov), Folprecht (Chelsea), Moravec (LOLO), Rychlý (Beton), Štos (Křídla) – 3, Řehák (Chelsea), Sedláček (Galatasaray), Vánský (Hněvotín), Buček (Aston Pila), Vykrutík (Lošov), Krampla (Beton), Jorda (Beton), Poštulka (Chořelice), Janků (Chořelice), Švestka (Aston Pila), Mudrák (Chelsea), Šos (Ajax), Karásek (Lošov), Hammer (Lošov), Gajdaček (Křídla), Stojan (Topgal), Vlček (Aston Pila), Ponížil (Galatasaray), Muchka (Step Style), Bezděk (PS Beton), Dvořák (Galatasaray), Smékal (HDO), Vymazal (Cholina), Charamza (Topgal) – 2, Capka (HDO), Šmída (Chelsea), Skoumal (Hněvotín), I. Chytil (Levotil), Laštůvka (Aston Pila), Koukal (Topgal), Zajíček (Cholina), Šrámek (Křídla), Holubík (Step Style), Polanský (Levotil), Nádvorník (Lošov), Kouřil (Cholina), Kolečkář (Ajax), Havlíček (Ajax), Hofman (Step Style), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Fišara (Levotil), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Hovanec (Chořelice), Siebelt (Step Style), T. Kohout (Levotil), Foukal (Lošov), Šana (Chořelice), Musil (LOLO), P. Lojka (Chelsea), J. Dosoudil (Real HDO), Pohlídal (Real HDO), Minařík (Beton), Ministr (Beton), Doležel (Galatasaray) – 1. (bin)

Tabulka:

1. FC Hněvotín                    7          5          1          1          40:11               11

2. Aston Pila 98                  6          5          1          0          27:12               11

3. Galatasaray                    7          4          2          1          42:20   10

4. LOLO stavebniny Žižka    6          5          0          1          31:16   10

5. FC Chelsea                    7           5          0          2          22:16   10

6. Hruška Chořelice             7          3          3          1          27:16   9

7. Real HDO                       7           4          1          2          34:24   9

8.  FC Topgal.cz                 7          4          2          1          22:25   8

9. PS Beton                       7           2          3          2          17:17   7

10. AT Olpran                      6          2          1          3          16:16   5

11. Ajax Bělidla                   6          2          1          3          19:23   5

12. Dorespo Lošov               7          2          0          5          16:30   4

13. Step Style                     7          2          0          5          19:47   4

14. FC Levotil                      7          1          1          5          23:32   3

15. FC Křídla                       7          1          0          6          10:40   2

16. Moravan Cholina             7          0          0          7          20:35   0