5.kolo první futsalové ligy

Úřadující mistr futsalové ligy prohrál, v čele nováček soutěže FC Chelsea

Olomouc – Nejlepší tým uplynulé sezóny FC Hněvotín přijel do Litovle bez svého gólmana, v dramatickém a vyrovnaném duelu ztratil v závěru naději alespoň na zisk bodu a v tabulce opustil první příčku.

FC Chelsea – PS Beton 3:2 (3:2)

Další zápas nováčka s tradičním účastníkem první ligy sliboval urputný boj o ligové body. Hosté se již ve třetí minutě ujali vedení brankou Tvardíka. Domácí se snažili kontrovat, ale přes zhuštěnou obranu se dokázali prosadit až ve 14. minutě. Z přihrávky Študenta srovnal Kvapil. O minutu později šli do vedení opět hosté. Autorem branky byl Minařík, který za zády gólmana Neuera dorazil míč do opuštěné branky. Za tři minuty nováček srovnal úspěšnou střelou Mudráka. Domácí se poprvé v utkání dostali dovedení ve 22. minutě. Po rohovém kopu a  přihrávce Študenta dal Folprecht vedoucí branku a jak se později ukázalo branku vítěznou. Ve druhé půli byli domácí iniciativnější, nevyužili řadu šancí, ale na výsledku prvního poločasu se již nic nezměnilo. To ovšem nic nemění na skutečností, že Chelsea si připsala páté vítězství. Branky: 13. Kvapil, 17. Mudrák, 22. Folprecht – 3.Tvardík, 14. Minařík. Rozhodčí: Dvořák.

Ajax Bělidla – Galatasaray 4:4 (3:1)

Stává se téměř tradicí, že v utkáních první ligy otevírají skóre hosté. Autorem prvního gólu v utkání byl ve druhé minutě Hovorka a hosté vedli. Ovšem zbytek první půle patřil střelecky domácím. Hned po minutě hry zařídil vyrovnávací gól zařídil Šos, dovedení šli domácí v 7. minutě po brejku Kysučana a na 3:1 zvyšoval Dokoupil. Další gól měl na kopačce Haník, ale tři minuty před změnou stran neproměnil penaltu. Po přestávce dal ve 35. minutě kontaktní branku Galus a o dvě minuty později Hovorka vyrovnal. Dokoupil ještě strhl vedení na stranu domácích, na dva body to však nestačilo. Úspěšně provedená penalta Hovorky čtyři minuty před koncem znamenala nakonec dělbu bodů. Branky: 13. a 52. Dokoupil, 3. Šos, 7. Kysučan – 2., 37. a 56. (p.k) Hovorka, 35. Galus. Rozhodčí: Horecký.

AT Olpran – Aston Pila 98 – odloženo na pondělí 15. října. Hraje se na Nových Sadech od 18:00.

Step Style – Hruška Chořelice 5:2 (2:1)

Rychlé vedení vydrželo hostům sedm minut. Na branku Juračky ve druhé minutě odpověděl Šrom. Další gól první půle dal navrátilec do domácího celku Muchka, kterým určil výsledek první půle. Pět minut po přestávce hosté srovnali Hovancem, ale to bylo z jejich strany v tomto utkání vše. Vedení na stranu domácích zařídil ve 37. minutě Suchánek, ve 48. minutě přispěl do domácí pokladny Siebelt a v poslední minutě uzavřel skóre svým druhým gólem v utkání Suchánek. Branky: 37. a 60. Suchánek, 9. Šrom, 18. Muchka, 48. Siebelt – 2. Juračka, 35. Hovanec. Rozhodčí: Michal.

FC Levotil – FC Hněvotín 5:4 (2:2)

Domácí se ujali vedení v sedmé minutě gólem Spurného. Hosté srovnali ve 14. minutě. Po  rohovém kopu se zblízka trefil P. Mačák. O šest minut později vypálil hvěvotínský Krejčí a hosté se ujali vedení. Pět minut před koncem první části hry srovnal Tomáš Kohout. Ve 40. minutě zachytil J. Kohout chybnou rozehrávku hostí a do vedení se podruhé v utkání dostali domácí. Po obdrženém gólu Hněvotínští přitlačili, ale z rychlých brejků se dostávali do šancí domácí. Třikrát trefili tyč než se opět prosadil J. Kohout. Úřadující mistr to nevzdal a během dvou minut srovnal stav. Kontaktní gól zařídil v 52. minutě M. Mačák a vyrovnával Punčochář. Tři minuty před koncem, po rohovém kopu Motla, vsítil vítězný gól střelec zápasu J. Kohout, který postoupil do čela střelecké tabulky. Branky: 40., 49. a 57. J. Kohout, 7. Spurný, 25. T. Kohout – 14. P. Mačák, 20. Krejčí, 52. M. Mačák, 54. Punčochář. Rozhodčí: Neoral.

Moravan Cholina – LOLO stavebniny Žižka 5:6 (2:1)

Hosté přijeli jen se čtyřmi hráči do pole, přesto si díky svým zkušenostem odvezli z Choliny oba body. Skóre otevřel po samostatné akci domácí Eliáš a v 7. minutě po chybě gólmana dal druhý gól Zdřálek. Hosté snížili po rozehrání přímého kopu Fialou. Na začátku druhé půle zvyšoval na 3:1 Eliáš po přihrávce Zajíčka. Odpověď hostů byla blesková. Během čtyř minut otočili skóre, když se trefil I, Lošťák a dvakrát Fiala. Vyrovnání zařídil po individuální akci Kvasničky Eliáš a po další přihrávce Vymazala strhl vedení opět na stranu Choliny stejný hráč. V 53. minutě bombou do šibenice vyrovnal I. Lošťák a naději alespoň na bod vzal domácím chvíli na to Tuška. Branky: 5., 34., 42. a 52. Eliáš, 7. Zdřálek – 14., 38. a 40. J. Fiala, 36, 53. I. Lošťák, 55. Tuška. Rozhodčí: Ženožička.

BFC Topgal.cz – Real HDO 2:5 (0:2)

Vyrovnaný duel rozhodl až drtivý závěr hostů. Ti sice vyhráli brankami Smolky první půli, ale po přestávce domácí Dvořák dokázal dvakrát vsítit kontaktní gól. Poprvé ve 41. minutě a podruhé v 57. minutě, když dokázal odpovědět na třetí gól hostů z kopačky Kryla. Vyrovnání však domácím souzeno nebylo. V závěrečných dvou minutách se potřetí v utkání prosadil Smolka a definitivní podobu výsledku zařídil Kryl. Branky: 41. a 56. Dvořák – 9., 29. a 59. Smolka, 55. a 60. Kryl. Rozhodčí: Mauthner.

DORESPO Lošov – FC Křídla 5:2 (1:2)

Stav 0:0 vydržel do 10. minuty, kdy se gólem Gajdačka ujali vedení hosté. Domácí srovnali obratem. Vyrovnání zařídil o minutu později Hammer. Hosté byli při chutí a ve třinácté minutě se podruhé ujali vedení úspěšnou střelou Kouřila. Domácí srovnali až čtyři minuty po změně stran. První gól v utkání zaznamenal Abeska. Plichta vydržela patnáct minut. Vedení na stranu domácích otáčel druhým gólem v utkání Abeska. Závěr vyšel domácím. V 55. minutě se trefil Karásek, v poslední minutě pečetil vítězství Lachnit. Branky: 34. a 49. Abeska, 11. Hammer, 55. Karásek,, Lachnit – 10. Gajdaček, 13. Kouřil. Rozhodčí: Hudec.

Střelci: J. Kohout (Levotil) - 11, Punčochář (Hněvotín), Kryl (HDO) - 9, Hovorka (Galatasaray), Krejčí (Hněvotín) – 8, Andrýsek (Galatasaray), Dvořák (Topgal) – 7, Študent (Chelsea), Galus (Galatasaray), Juračka (Chořelice), Tuška (LOLO), M. Mačák (Hněvotín), Eliáš (Cholina), Smolka (HDO) – 6, Hampl (Chořelice), Smolák (Topgal), Smělý (Olpran), Kvapil (Chelsea), I. Lošťák (LOLO), Zdřálek (Cholina), Lachnit (Lošov) – 5, Kalina (Olpran), Pokluda (Galatasaray), Tvardík (Beton), Kysučan (Ajax), Suchánek (Step Style), Spurný (Levotil), L. Kouřil (Křídla) – 4, Peřina (Step Style), Haník (Ajax), Doležal (Hněvotín), Milinovský (Chořelice), Tichý (LOLO), Veselský (Aston Pila), Mikmek (Ajax), Martin Navrátil (Aston Pila), Barbořík (Aston Pila), Dokoupil (Ajax), Šrom (Step Style), J. Fiala (LOLO), P. Mačák (Hněvotín), Abeska (Lošov)  – 3, Řehák (Chelsea), Vystrčil (Aston Pila), Rychlý (Beton), Sedláček (Galatasaray), Vánský (Hněvotín), Moravec (LOLO), Buček (Aston Pila), Vykrutík (Lošov), Krampla (Beton), Jorda (Beton), Poštulka (Chořelice), Janků (Chořelice), Švestka (Aston Pila), Folprecht (Chelsea), Mudrák (Chelsea), Šos (Ajax), Karásek (Lošov), Hammer (Lošov), Gajdaček (Křídla)  – 2, Capka (HDO), Šmída (Chelsea), Skoumal (Hněvotín), I. Chytil (Levotil), Dvořák (Galatasaray), Smékal (HDO), Laštůvka (Aston Pila), Vlček (Aston Pila), Koukal (Topgal), Stojan (Topgal), Zajíček (Cholina), Šrámek (Křídla), Holubík (Step Style), Polanský (Levotil), Nádvorník (Lošov), Charamza (Topgal), Kouřil (Cholina), Kolečkář (Ajax), Havlíček (Ajax), Hofman (Step Style), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Fišara (Levotil), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Marek Navrátil (Aston Pila), Ponížil (Galatasaray), Hovanec (Chořelice), Muchka (Step Style), Siebelt (Step Style), T. Kohout (Levotil) – 1.

Tabulka:

1. FC Chelsea                       5          5          0          0          18:9                 10

2. FC Hněvotín                      5          4          0          1          32:7                   8

3. Aston Pila 98                    4          3          1          0          18:10                 7

4. Galatasaray                      5          2          2          1          29:17                 6

5. Hruška Chořelice               5          2          2          1          23:13                 6

6. LOLO stavebniny Žižka      4          3          0          1          20:14                 6

7.  FC Topgal.cz                    5          2          2          1          15:16                 6

8. Ajax Bělidla                       4          2          1          1          19:12                 5

9. Real HDO                          5          2          1          2          21:22                 5

10. PS Beton                          5          1          2          2          12:15                 4

11. Dorespo Lošov                   5          2          0          3          15:19                 4

12. Step Style                         5          2          0          3          14:36                 4

13. AT Olpran                          4          1          1          2            9:7                   3

14. FC Levotil                          5          1          0          4          19:25                 2

15. Moravan Cholina                 5          0          0          5          13:23                 0

16. FC Křídla                           5          0          0          5            6:29                 0