30.kolo jaro 2013

Skončil 42. ročník soutěží malého fotbalu Olomoucka

Olomouc – Poslední kolo nejvyšší soutěže malého fotbalu přineslo zápasy bez stresu. Hlavní otázky byly zodpovězeny. Obrany nebyly tak důsledné, což potvrdilo šedesát gólů v brankových sítích. V tabulce došlo k jediné změně, když se na čtvrtou příčku vrátilo LOLO. Z ligy sestupují čtyři celky a bude doplněna jen vítězi druhé ligy. Nový ročník soutěže bude tedy mít jen čtrnáct družstev.

FC Chelsea – Ajax Bělidla 3:6 (2:2)

O výsledku utkání rozhodla větší vůle hostů po vítězství, podpořená kolektivním pojetím hry a vyšperkovaná vynikajícím výkonem Otčenáška v brance. Nejlepší hráč utkání, domácí Řehák, tentokrát sám na všechno nestačil. Za úmorného vedra se na úvodní gól čekalo pouze 40 sekund. Řehák využil zaváhání hostů v rozehrávce, s přehledem zakončil a poslal svůj tým poprvé, a také naposled, do vedení. Vyrovnání zařídil Kolovratník, když chytrými „jesličkami“ zaskočil domácího gólmana. Na 1:2 otáčel po rychlém brejku „jedovkou“ Kovařík. Plichtu poločasu zařídil povedenou křížnou střelou Řehák. Po přestávce, nejlepší střelec hostů Luděk Dokoupil nechytatelnou hlavičkou pod břevno, otáčel výsledek na 2:3. Na 2:4, s přispěním lehké teče, zvýšil tvrdou ranou Šos. Naději na zvrat vykřesal Řehák, který se z penalty nemýlil. Proti byl však hostující Pavelka, který „pumelicí“ z 10 metrů vymetl spodní roh branky. Na konečných 3:6 upravil Šos, po strojové kombinaci do prázdné branky.

PS Beton – Step Style 1:5 (0:2)

Sestupující domácí se rozloučili s první ligou porážkou. Největší zásluhu na této skutečnosti měl gólman hostů. Mnoho nechybělo, aby si připsal nulu na svém konto. Hosté měli také těžkou překážku ve svatyni domácích, ale obrana před gólmanem Žižkou byla dost prostupná. Skóre otevřel ve 13. minutě Peřina, který doklepl do sítě střelu Holubíka. Druhý gól první půle zaznamenal Streit střelou z dálky. Ještě z větší vzdálenosti (z poloviny hřiště) dal třetí gól hostů Plný. Po kombinaci Dobrovského, Hofmana a Peřiny dal posledně jmenovaný čtvrtou branku. Na pět nula zvyšoval Dobrovský po přesné přihrávce Hofmana. Čestný gól domácích zaznamenal Tvardík. Branky: 57. Tvardík – 13. a 49. Peřina, 23. Streit, 33. Plný, 57. Dobrovský. Rozhodčí: Mauthner.

Real HDO – Galatasaray 9:3 (5:2)

Domácí hráli v pohodě a mnoho nechybělo, aby zaznamenali desítku. Největší podíl na devíti brankách v síti hostů měl Smolka, který zařídil úvodní gól zápasu a v první půli si připsal hattrick. Třikrát se trefil Kryl, jeden gól dal Capka a Smékal. Hosté v úvodu vyrovnali na 1:1 Galusem, zbývající dva góly byly připsány Pokludovi. Branky: 7., 14., 19. a 22. Smolka, 24., 35. a 59. Kryl, 41. Capka, 51. Smékal – 28. a 56. Pokluda, 12. Galus, Rozhodčí: Chaloupka.

AT Olpran – FC Levotil 1:4 (0:1)

Hosté zakončili letošní ročník vítězstvím a protáhli se do horní poloviny tabulky. Skóre otevřel druhý nejlepší střelec letošní soutěže Jirka Kohout. Ve druhém poločase se k němu přidal Spurný a Václav Chytil. J. Kohout se trefil ještě jednou a zvyšoval již na 0:4. Čestný úspěch domácích zaznamenal v závěru utkání Kalina. Branky: 52. Kalina – 15. a 48. J. Kohout, 35. Spurný, 43. V. Chytil. Rozhodčí: Kumr.

LOLO stavebniny Žižka – Hruška Chořelice 8:2 (2:2)

Hosté zahájili utkání výborně. Již ve třetí minutě skóroval Milinovský, druhou branku přidal v 10. minutě Hovanec. Kontaktní branku zaznamenal Tuška. Tři minuty před změnou stran si dali hosté vlastní gól a jak se později ukázalo, byl to zlomový moment celého utkání. Ve druhém poločase se totiž domácí rozstříleli a hosty již k ničemu nepustili. Třikrát se trefil J. Fiala, další dvě branky zaznamenal Tuška a jednou skóroval Novotný. Branky: 15., 33. a 46. Tuška, 40., 53. a 57. Fiala, 48. Novotný, 27. vlastní – 3. Milinovský, 10. Hovanec. Rozhodčí: Chaloupka.

Moravan Cholina – BFC Topgal.cz 5:4 (2:1)

Utkání ve velkém vedru začalo ospale. Vzruch přišel až v 17. minutě, ve které si Zajíček narazil s Faksou a bylo to 1:0. Sedm minut na to si po přímém kopu srazil míč do vlastní sítě domácí Kouřil. Napravil to hned záhy, když si po přímém kopu domácích položil gólmana hostů. Druhou půli začali lépe domácí, když si tentokrát narazil Zajíček se Šanou a bylo to 3:1. Ani to ovšem nestačilo. Dvořák z družstva hostů během pěti minut zaznamenal čistý hattrick a hosté rázem vedli. Ovšem k vyrovnání došlo ihned po rozehrávce po samostatné akci Zajíčka. V 51. minutě dal gól Mikeš, tentokrát si domácí těsné vedení pohlídali a s první ligou se rozloučili sedmým vítězstvím. Branky: 17. 32. 43. Zajíček, 25. Kouřil, 51. Mikeš Jan – 37. 39. 42. Dvořák, 24. vlastní. Rozhodčí: Ženožička.

Dorespo Lošov – FC Hněvotín 2:7 (1:2)

Skóre otevřel v 8. minutě nejlepší střelec první ligy Krejčí a stejný hráč přidal druhý gól hostů po perfektní narážečce Doležala. Domácí zabodovali ve 25. minutě, kdy Nádvorníkovo žihadlo prolétlo až do svatyně hostů. První desetiminutovka druhé půle byla vydatná na další branky. Hned ve 31. minutě po rohovém kopu Punčocháře se z první trefil P. Mačák, ve 34. minutě Punčochář prošel celou obranou a pohodlně zvyšoval na 1:4. O minutu později kopali domácí pokutový kop, při kterém se Hammer nemýlil. Hosté se ve standardce nenechali zahanbit, když přímý volný kop poslal Punčochář za záda domácího gólmana ve 37. minutě a zvýšil na 2:5. Za další minutu domácí obrana se ani nesnažila atakovat Krejčího a byl z toho další gól v síti domácích. Na poslední branku utkání se čekalo téměř 20 minut. Až v 57. minutě nastavil konečný výsledek Krejčí. Branky: 25. Nádvorník, 35. Hammer (p.k.) – 8., 19., 38. a 57. Krejčí, 34. a 37. Punčochář, 31. Petr Mačák. Rozhodčí: Hudec.

Aston Pila 98 – FC Křídla 5:3 (2:1)

Poslední utkání 42. ročníku soutěží malého fotbalu Olomoucka skončilo dle papírových předpokladů. Hosté se sice ujali brankou Šrámka, ale domácí dvěma brankami z kopaček Vystrčila a Bučka skóre otočili. Po přestávce dal třetí gól domácích Martin Navrátil, na který dokázali hosté odpovědět střelou Panáčka. Domácí problémy nepřipustili. Poměrně „sváteční“ střelec Vystrčil se trefil hned dvakrát. Hosté stačili v závěru jen upravit Seluckým na konečných 5:3. Branky: 17., 43. a 52. Vystrčil, 26. Buček, 36. Martin Návratil – 9. Šrámek, 41. Panáček, 58. Selucký. Rozhodčí: Mauthner.

16. Dorespo Lošov 30 2 0 28 47:166 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 67, J. Kohout (Levotil) – 53, I. Lošťák (LOLO) – 47, Smolka (HDO) – 43, Kryl (Real HDO) – 40, Punčochář (Hněvotín) – 38, Hovorka (Galatasaray) – 34, Barbořík (Aston Pila) – 32, P. Kryl (Hněvotín) – 31, Dvořák (Topgal) – 30, Smělý (Olpran) – 29, Smolák (Topgal), Študent (Chelsea) – 26, P. Mačák (Hněvotín) – 24, L. Dokoupil (Ajax), Kalina (Olpran), Tuška (LOLO) – 23, Kouřil (Křídla), Kvapil (Chelsea), Haník (Ajax), Laštůvka (Aston Pila), Juračka (Chořelice), Galus (Galatasaray), J. Fiala (LOLO) – 22, Tvardík (Beton), Zajíček (Cholina) – 20, Andrýsek (Galatasaray) – 19, Folprecht (Chelsea), Vánský (Hněvotín), Muchka (Step Style) – 18, Suchánek (Step Style), Mikuš (Step Style), Fišara (Levotil), Vystrčil (Aston Pila) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Pokluda (Galatasaray) – 16, Milinovský (Chořelice), Martin Navrátil (Aston Pila) – 15, Tichý (LOLO), Veselský (Aston Pila), Šrámek (Křídla) – 14, Moravec (LOLO), Abeska (Lošov), Peřina (Step Style), Capka (HDO) – 13, Kysučan (Ajax), Eliáš (Cholina), Kobylík (HDO), Buček (Aston Pila) – 12, Šrom (Step Style), Doležal (Hněvotín), Charamza (Topgal), I. Chytil (Levotil), Čmiel (Beton), Řehák (Chelsea) – 11, Janků (Chořelice), Bezděk (PS Beton), Sedláček (Galatasaray), Nestrojil (Topgal), Poštulka (Chořelice), Soukup (Křídla), T. Kohout (Levotil), Smékal (HDO) – 10, Stojan (Topgal), Křižan (Chelsea), Spurný (Levotil) – 9, Hofman (Step Style), Mudrák (Chelsea), Holubík (Step Style), Hampl (Chořelice), Rychlý (Křídla), Jan Mikeš (Cholina), Novotný (LOLO), Hammer (Lošov), Nádvorník (Lošov) – 8, Ponížil (Galatasaray), M. Lošťák (LOLO), Šmída (Chelsea), Kovařík (Ajax), Hovanec (Chořelice) – 7, Kolečkář (Ajax), Dosoudil (Real HDO), Sedláček (Topgal), Marousek (Křídla), Dobrovský (Step Style) – 6, Lachnit (Lošov), Mikmek (Ajax), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Minařík (LOLO), Dvořák (Galatasaray), Šana (Chořelice), Dokoupil (Olpran), Štos (Křídla), Šos (Ajax), V. Chytil (Levotil) – 5, Vlček (Aston Pila), Skoumal (Hněvotín), Večeřa (Chelsea), Henik (Olpran), J. Minařík (Beton), Kaštyl (Hněvotín), Karásek (Lošov), Pudel (Beton), Vašička (HDO), Kouřil (Cholina) – 4, Marek Navrátil (Aston Pila), Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), L. Fiala (LOLO), Štěpán (Chořelice), Mádr (Galatasaray), Selucký (Křídla) – 3, Gajdaček (Křídla), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Sypal (Chelsea), Šana (Cholina), M. Smětal (Real HDO), Kolovratník (Ajax), Pavelka (Ajax) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), Svozil (HDO), T. Haník (Topgal), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Šandor (Lošov), Posejpal (Galatasaray), Matějíček (Chelsea), Šnajdr (Topgal), Kobza (Chořelice), Prucek (Levotil), Lužný (Olpran), Streit (Step Style), Plný (Step Style), Panáček (Křídla) – 1.