29.kolo jaro 2013

V první lize malého fotbalu je konečně jasno

Olomouc – Až předposlední kolo nejvyšší soutěži malého fotbalu Olomoucky s definitivní platností rozhodlo o čtvrtém sestupujícím. Se třemi nováčky (Cholina, Křídla a Lošov) se propadl do druhé ligy PS Beton.

AT Olpran – Moravan Cholina 3:5 (2:4)

Olpran se potácí nad propastí a nevyšla mu ani dohrávka se čtrnáctým celkem tabulky. V poslední době se hráči nescházejí jak by měli, což využil nováček, který si připsal do svých análů cenný skalp. Díky střelecky disponovanému Zajíčkovi vedli Cholinští již v osmé minutě 0:2 a na kontaktní gól Smělého odpověděl nejdříve Šana a třetím gólem v utkání Zajíček. V závěru první půle uzavřel skóre druhým gólem Smělý. Krátce po změně stran vlil naději do žil domácích kontaktním gólem Kalina. Téměř celý druhý poločas se ovšem čekalo na rozhodující gól. Domácím stačila na definitivní záchranu remíza, ale šťastnější byli hosté. Tři minuty před koncem potvrdil jejich vítězství muž zápasu Zajíček. Branky: 15. a 27. Smělý, 33. Kalina – 3., 8., 23. a 57. Zajíček, 20. Šana. Rozhodčí: Mauthner.

Step Style – FC Chelsea 8:4 (2:2)

Hosté vlítli do utkání jako uragán a brankami Študenta a Řeháka vedli v 10. minutě 0:2. Domácí srovnali až v závěru první půle. Mikuš zařídil kontaktní gól a Muchka srovnal. Deset minut po změně stran se čekalo na další branku, ale potom přišlo. Vedení domácích zařídil Peřina, po něm se během dvou minut trefil Muchka s Mikušem, dva slepené góly přidal Peřina a bylo rozhodnuto. V závěru jen Řehák s Folprechtem korigovali skóre, ale poslední slovo měl domácí Peřina. Branky: 41., 47., 48. a 59. Peřina, 23. a 45. Mikuš, 25. a 43. Muchka – 10. a 54. Řehák, 3. Študent, 56. Folprecht. Rozhodčí: Tomiga.

Ajax Bělidla – AT Olpran 2:4 (1:1)

A je to! Hosté po delší době nastoupili v optimální sestavě, předvedli výkon, který je v minulosti zdobil, uhráli oba body a mohou se těšit na příští ročník v nejvyšší soutěži. Skóre otevřel v šesté minutě Smělý po rohovém kopu. V další části zápasu si hosté vytvořili několik pěkných šancí, ale domácí gólman čaroval. To domácí byli šťastnější. Ve 24. minutě vypálil Kovařík jedovku a s mírnou tečí obrany skončil míč za zády bezmocného Kopečného. Po přestávce měli hosté úspěšnou pětiminutovku, Po narážečce s Kalinou se trefil Smělý podruhé a třetí gól dal opět Smělý po přesné přihrávce Dokoupila. Další střelba skončila brankami až v závěru utkání. Nejdříve Dokoupil využil přečíslení tři na dva, poslední slovo měl domácí Kovařík, který uzavřel skóre dvě minuty před koncem. Branky: 24. a 58. Kovařík – 6., 32. a 37. Smělý, 55. Dokoupil. Rozhodčí: Kurel.

FC Hněvotín – Real HDO 8:3 (4:1)

V Hněvotíně se utkali první dvě mužstva tabulky a zároveň i dva poslední šampióni. A na hřišti to bylo vidět.Hrál se oboustranně útočný fotbal s množstvím šancí. Hosté se ujali vedení bombou Kobylíka, ale domácí bleskově odpověděli Krylem a ještě do poločasu strhli vedení na svou stranu brankami Punčocháře, Vánského a jednou se prosadil i nejlepší ligový střelec Krejčí. V úvodu druhého poločasu snížil na rozdíl dvou branek Capka, ale domácí nepřipustili komplikace a Krejčí s Krylem zařídili čtyřbrankový náskok. Hosté ještě jednou snížili Smolkou, ale Hněvotínští znovu předvedli dvoubrankovou odpověď. Celkové skóre uzavřeli

Krejčí s Punčochářem. Branky: 24., 38. a 52. Krejčí, 12. a 44. Kryl, 16. a 55. Punčochář, 20. Vánský - 10. Kobylík, 32. Capka, 48. Smolka. Rozhodčí: Říha.

Hruška Chořelice – Aston Pila 98 4:1 (1:0)

Duel družstev ze špice tabulky vyzněl lépe pro domácí. Jediný gól prvního poločasu vsítil domácí Poštulka. Rozhodující chvíle pro konečný výsledek přišel v úvodu druhé půle, kdy se v průběhu tří minut prosadil dvakrát Juračka. Hosté čtvrt hodiny před koncem korigovali stav brankou Martina Navrátila, ale poslední slovo měli domácí. Druhou branku v utkání si připsal Poštulka. Branky: 14. a 52. Poštulka, 34. a 37. Juračka – 46. Martin Navrátil. Rozhodčí: Neoral.

FC Levotil – Moravan Cholina 5:3 (2:1)

Litovelští po loňských peripetiích se záchranou mohli hrát závěrečná kola soutěže v poklidu. Již v šesté minutě zásluhou Jirky Kohouta, mimochodem druhého nejlepšího střelce tohoto ročníku, vedli domácí 2:0. Hosté korigovali výsledek poločasu až v poslední minutě. Po přestávce se pro změnu dvakrát trefil do černého Fišara, v polovině druhé části hry přidal Tomáš Kohout pátý gól domácích a bylo jasné, že body zůstanou doma. V závěru se střelecky představil dvěma brankami Zajíček z družstva hostů a upravil tak skóre na přijatelný konečný výsledek. Branky: 3. a 6. J. Kohout, 35. a 38. Fišara, 45. T. Kohout – 53. a 55. Zajíček, 30. Kouřil. Rozhodčí: Rybnikář.

BFC Topgal.cz – Dorespo Lošov 7:4 (4:1)

Jeden střídající na každé straně i dusné počasí přispělo k tomu, že se hrál podprůměrný ligový zápas. Hosté v úvodu domácí zaskočili a v 10. minutě se ujali vedení po tvrdé střele Abesky. Domácí ale přeci jen byli fotbalovější a vypracovali si více šancí a mezi 15. a 25.minutou zápas rozhodli, když se nejprve prosadil Dvořák, poté usměrnil Dvořákův pas patičkou do sítě Smolák, třetí gól přidal po samostatné akci Nestrojil a poločas uzavřel po ideálním pasu Smoláka pohotově Dvořák. Druhá půle dlouho nenabídla vůbec nic, až v posledních dvanácti minutách se skóre opět pohnulo. Nejprve dorazil Smolákovu střelu Sedláček, ale hosté kontrovali dvěma góly, když nejprve situaci dva na jednoho a přihrávku Abesky zužitkoval Hammer, aby se následně bombou k tyči trefil Nádvorník. Jenže šance hostů definitivně utnul svým třetím gólem v utkání Dvořák a sedmý zářez domácích přidal po obléhání hostující branky Nestrojil. Poslední slovo měli hosté. V závěrečných vteřinách dal druhý gól v utkání Nádvorník přesnou střelou k tyči. Branky: 15., 25. a 55. Dvořák. 23. a 57. Nestrojil, 17. Smolák, 48 Sedláček – 51. a 60. Nádvorník, 10. Abeska, 50. Hamer. Rozhodčí: Kumr.

FC Křídla – PS Beton 5:7 (1:3)

Střelbu hostů obstarali dva borci – Křižan a Tvardík. V úvodu dostali svůj celek do vedení když skóre otevřel Křižan a druhou přidal krátce na to Tvardík. Kontaktní gól domácích zařídil Štos, ale Křižan komplikaci nedovolil, když druhým gólem v utkání ustavil výsledek poločasu. Po přestávce hosty poškádlil kontaktním gólem Marousek, komplikace opět odvracel Křižan. Domácí se ovšem nehodlali vzdát, když Soukup a po něm Rychlý stav přece jen srovnali. Tahanice ovšem pokračovala. Vedení hostů zařídil bleskově Křižan, po něm přidal další gól Tvardík. V 56. minutě ještě vykřesal domácím naději Rychlý, ale v poslední minutě Tvardík potvrdil vítězství hostů. Branky: 48. a 56. Rychlý, 19. Štos, 33. Marousek, 43. Soukup – 6., 26., 35. a 48. Křižan, 7., 54. a 60. Tvardík. Rozhodčí: Mauthner.

Galatasaray – LOLO stavebniny Žižka 4:4 (3:3)

Domácí měli výborný start do utkání. Od 13. minuty, během sedmi minut, dali tři branky. Skóre otevřel Mádr, další dvě branky přidal Hovorka po spolupráci s Galusem. Výsledek

poločasu upravil ve 24. minutě šouráčkem Tuška. Po přestávce konečně přestaly po střelách hostů zvonit tyče a Novotný dvěma góly vyrovnal. Plichta vydržela jen dvě minuty, kdy šťastným gólem dostal Pokluda opět do vedení domácí. Jednobrankové vedení vydrželo deset minut. Tři minuty před koncem, po chybě domácí obrany, srovnal na definitivních 4:4 druhou brankou v utkání Tuška. Branky: 15. a 21. Hovorka, 13. Mádr, 47.Pokluda – 24. a 57. Tuška, 39. a 45. Novotný. Rozhodčí: Dvořák.

16. Dorespo Lošov 29 2 0 27 45:165 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 63, J. Kohout (Levotil) – 51, I. Lošťák (LOLO) – 47, Smolka (HDO) – 39, Kryl (Real HDO) – 37, Punčochář (Hněvotín) – 36, Hovorka (Galatasaray) – 34, Barbořík (Aston Pila) – 32, P. Kryl (Hněvotín) – 31, Smělý (Olpran) – 29, Dvořák (Topgal) – 27, Smolák (Topgal), Študent (Chelsea) – 26, P. Mačák (Hněvotín) – 23, Kalina (Olpran), L. Dokoupil (Ajax) – 22, Kouřil (Křídla), Kvapil (Chelsea), Haník (Ajax), Laštůvka (Aston Pila), Juračka (Chořelice) – 21, Galus (Galatasaray), Tuška (LOLO) – 20, Andrýsek (Galatasaray), J. Fiala (LOLO), Tvardík (Beton) – 19, Folprecht (Chelsea), Vánský (Hněvotín), Muchka (Step Style) – 18, Suchánek (Step Style), Mikuš (Step Style), Fišara (Levotil) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina) – 16, Tichý (LOLO), Veselský (Aston Pila), Milinovský (Chořelice), Vystrčil (Aston Pila), Martin Navrátil (Aston Pila), Pokluda (Galatasaray) – 14, Moravec (LOLO), Šrámek (Křídla), Zajíček (Cholina), Abeska (Lošov) – 13, Kysučan (Ajax), Eliáš (Cholina), Capka (HDO), Kobylík (HDO) – 12, Šrom (Step Style), Doležal (Hněvotín), Charamza (Topgal), I. Chytil (Levotil), Čmiel (Beton), Buček (Aston Pila), Peřina (Step Style) – 11, Janků (Chořelice), Sedláček (Galatasaray), Bezděk (PS Beton), Nestrojil (Topgal), Poštulka (Chořelice), Soukup (Křídla), T. Kohout (Levotil) – 10, Smékal (HDO), Stojan (Topgal), Křižan (Chelsea) – 9, Hofman (Step Style), Spurný (Levotil), Mudrák (Chelsea), Holubík (Step Style), Hampl (Chořelice), Řehák (Chelsea), Rychlý (Křídla), Hammer (Lošov) – 8, Ponížil (Galatasaray), M. Lošťák (LOLO), Jan Mikeš (Cholina), Šmída (Chelsea), Novotný (LOLO) – 7, Kolečkář (Ajax), Hovanec (Chořelice), Dosoudil (Real HDO), Kovařík (Ajax), Sedláček (Topgal), Marousek (Křídla), Nádvorník (Lošov) – 6, Lachnit (Lošov), Mikmek (Ajax), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Minařík (LOLO), Nádvorník (Lošov), Dvořák (Galatasaray), Dobrovský (Step Style), Šana (Chořelice), Dokoupil (Olpran), Štos (Křídla) – 5, Vlček (Aston Pila), Skoumal (Hněvotín), V. Chytil (Levotil), Večeřa (Chelsea), Henik (Olpran), J. Minařík (Beton), Kaštyl

(Hněvotín), Karásek (Lošov), Pudel (Beton), Vašička (HDO), Kouřil (Cholina) – 4, Marek Navrátil (Aston Pila), Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), V. Chytil (Levotil), L. Fiala (LOLO), Štěpán (Chořelice), Mádr (Galatasaray) – 3, Gajdaček (Křídla), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Selucký (Křídla), Sypal (Chelsea), Šana (Cholina), M. Smětal (Real HDO) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), Svozil (HDO), T. Haník (Topgal), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Dolanský (Křídla), Šandor (Lošov), Pavelka (Ajax), Posejpal (Galatasaray), Matějíček (Chelsea), Šnajdr (Topgal), Kobza (Chořelice), Prucek (Levotil), Lužný (Olpran) – 1.