28.kolo jaro 2013

V první lize malého fotbalu se stále čeká na čtvrtého sestupujícího

Olomouc – Ani 28. kolo neudělalo jasno nad konečnou sestavou týmů, který jako poslední z nich opustí prvoligovou soutěž. Oba kandidáti na druhou ligu body ztratili. Na špici tabulky vítěz letošní soutěže i ve čtyřech deklasoval třetí celek v pořadí a nejlepší střelec soutěže z jeho řad Krejčí si výrazně upevnil první příčku.

FC Chelsea – FC Křídla 6:4 (2:2)

Zcela vyrovnané utkání rozhodlo zbytečné vyloučení hráče hostů Seluckého za hrubý faul pět minut před koncem za stavu 4:4. Až do té osudné minuty drželi hosté s papírovým favoritem krok. Na první gól v jejich síti od navrátilce do domácí sestavy dlouhodobě zraněného Řeháka odpověděl Šrámek, na druhý Řehákův gól úspěšně reagoval Marousek. Na začátku druhé půle šli hosté dokonce do vedení Soukupem, srovnával Mudrák. Soukup zařídil i druhé vedení hostů, třetím gólem v utkání srovnával Řehák. Po vyloučení Seluckého dal pátý gól domácích Mudrák, vítězství pečetil Řehák. Branky: 8., 15., 48. a 58. Řehák, 39. a 56. Mudrák – 35. a 46. Soukup, 12. Šrámek, 29. Marousek. Rozhodčí: Koutný.

Moravan Cholina – Ajax Bělidla 3:0 – kontumačně. Hosté se před utkáním telefonicky omluvili a do Choliny nepřijeli.

PS Beton – Hruška Chořelice 3:6 (2:1)

Domácí měli (a stále mají) teoretickou naději na záchranu a tu přiživili v první třetině zápasu, kterou brankami Pudela vyhráli 2:0. Hosté v závěru prvního poločasu po rohovém kopu Juračky dali kontaktní gól Hamplem a v první minutě srovnali Šanou, který překonal gólmana Žižku z ostrého úhlu přesně k tyči. Druhý poločas se následně hrál již v režii hostů. Na 2:3 otáčel Juračka, čtvrtý gól přidal Hampl. Na 2:5 zvyšoval Juračka a střelbu hostů uzavřel Štěpán. Dvě minuty před koncem upravil konečný výsledek domácí Čmiel. Branky: 17. a 22. Pudel, 58. Čmiel – 27. a 43. Hampl, 38. a 46. Juračka, 31. Šana, 55. Štěpán. Rozhodčí: Michal.

AT Olpran – Step Style 1:5 (1:3)

Dlouholetý účastník první ligy a dvojnásobný vítěz této soutěže, domácí Olpran, nemá stále zajištěnou prvoligovou příslušnost. Jistotu nezískal ani se slavonínským soupeřem. Po úvodních gólech Suchánka a Mikuše oživil šanci Smělý, ale jak se později ukázalo byl to první, ale také poslední gól domácích. Ještě v první půli dali hosté branku z kopačky Holubíka a stejný hráč zvyšoval na 1:4 v polovině druhé půle. Skóre uzavřel v závěru utkání Peřina. Branky: 21. Smělý – 28. a 44. Holubík, 9. Suchánek, 17. Mikuš, 54. Peřina. Rozhodčí: Koutný.

LOLO Pepino.pizza – FC Hněvotín 1:8 (1:4)

Na sestavách obou celků se projevil závěr sezóny a tak zatímco domácí měli alespoň jednoho hráče na střídání, hosté odehráli celý zápas ve čtyřech hráčích v poli. Tomu také přizpůsobili svoji taktiku a ze zabezpečené obrany vyráželi do smrtících brejků. Domácí se ujali vedení hlavičkou Fialy, ale ještě do poločasu Hněvotínští čtyřmi brankami otočili skóre ve svůj prospěch a ve druhém poločase stejným brankovým přídělem potvrdili svou jarní suverenitu. Branky: 12. J. Fiala - 18., 23., 38. a 52. Krejčí, 15., 42. a 48. Punčochář, 27.Vánský. Rozhodčí: Chaloupka.

BFC Topgal.cz – FC Levotil 3:2 (0:1)

Jedinou branku první půle, ve které kralovali obrany v čele s brankáři, vsítil v 16.minutě po narážečce s I. Chytilem nadvakrát Fišara. To začátek druhé půle vyšel parádně domácím, kteří během dvou minut otočili skóre. Nejprve po přihrávce Stojana prostřelil hostujícího gólmana Nestrojil a do vedení poslal domácí tým po přihrávce Smoláka střelou po zemi k tyči Dvořák. Za hosty se prosadil opět Fišara, když se po centru z křídla trefil přesně hlavou a srovnal. Vyrovnaný zápas rozhodla 51. minuta. Zákrok zápasu předvedl Sedláček, když vychytal v jasné šanci Jiřího Kohouta a hned z protiútoku se míč po ose Nestrojil-Smolák dostal až ke Stojanovi, který rozhodl o vítězství domácích. Branky: 31. Nestrojil, 32. Dvořák, 51. Stojan – 16. a 47. Fišara Rozhodčí: Dvořák.

Aston Pila 98 – Galatasaray 10:1 (2:1)

Po hubených výsledcích si domácí po delší době spravili chuť. Oslabení hosté, bez Hovorky a Andrýska, vydrželi jen první polovinu zápasu, když na góly Laštůvky a Vlčka odpověděli kontaktním gólem Pokludy. Dokonce mohli uhrát po třiceti minutách plichtu, ale ve 30. minutě neproměnili pokutový kop. Po přestávce ovládli dění na hřišti definitivně domácí. Na 3:1 zvyšoval Vystrčil, čtvrtý gól přidal Laštůvka a ve 41. minutě se prosadil Martin Navrátil. Poslední desetiminutovka přinesla ještě pět branek. Na 6:1 skóroval Buček, podruhé v utkání se trefil Vystrčil a ostrostřelbu zakončil čistým hattrickem Laštůvka. Branky: 15., 35., 55., 59. a 60. Laštůvka, 32. a 54. Vystrčil, 20. Vlček, 41. Martin Navrátil, 51. Buček. Rozhodčí: Michal.

Dorespo Lošov – Real HDO 1:5 (1:2)

Hosté přijeli do Lošova bez dvou hráčů základní sestavy, přesto dokázali naplnit roli papírového favorita. Domácí je sice zaskočili, když se již ve třicáté sekundě ujali vedení brankou Abesky, ale hosté dokázali brzy vyrovnat Kobylíkem a brankou Kryla nakonec první poločas vyhráli. Po přestávce přidali další tři branky a upevnili si druhé místo v tabulce. Branky: 1. Abeska – 26. a 48. Kryl, 12. Kobylík, 38. Vašička, 53. Smětal. Rozhodčí: Hudec.

16. Dorespo Lošov 28 2 0 26 41:157 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 60, J. Kohout (Levotil) – 49, I. Lošťák (LOLO) – 47, Smolka (HDO) – 38, Kryl (Real HDO) – 37, Punčochář (Hněvotín) – 34, Barbořík (Aston Pila), Hovorka (Galatasaray) – 32, P. Kryl (Hněvotín) – 29, Smělý (Olpran) – 26, Smolák (Topgal) – 25, Študent (Chelsea), Dvořák (Topgal) – 24, P. Mačák (Hněvotín) – 23, Kalina (Olpran), L. Dokoupil (Ajax) – 22, Kouřil (Křídla), Kvapil (Chelsea), Haník (Ajax), Laštůvka (Aston Pila) – 21, Galus (Galatasaray) – 20, Andrýsek (Galatasaray), Juračka (Chořelice), J. Fiala (LOLO) – 19, Tuška (LOLO) – 18, Folprecht (Chelsea), Suchánek (Step Style), Vánský (Hněvotín) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Muchka (Step Style), Tvardík (Beton) – 16, Mikuš (Step Style), Fišara (Levotil) – 15, Tichý (LOLO), Veselský (Aston Pila), Milinovský (Chořelice), Vystrčil (Aston Pila) – 14, Moravec (LOLO), Šrámek (Křídla), Pokluda (Galatasaray), Martin Navrátil (Aston Pila) – 13, Kysučan (Ajax), Eliáš (Cholina), Abeska (Lošov) – 12, Šrom (Step Style), Zajíček (Cholina), Doležal (Hněvotín), Charamza (Topgal), Capka (HDO), I. Chytil (Levotil), Čmiel (Beton), Kobylík (HDO) – 11, Janků (Chořelice), Sedláček (Galatasaray), Bezděk (PS Beton), Buček (Aston Pila) – 10, Smékal (HDO), T. Kohout (Levotil), Soukup (Křídla), Stojan (Topgal) – 9, Poštulka (Chořelice), Hofman (Step Style), Spurný (Levotil), Mudrák (Chelsea), Holubík (Step Style), Hampl (Chořelice), Nestrojil (Topgal) – 8, Hammer (Lošov), Ponížil (Galatasaray), M. Lošťák (LOLO), Jan Mikeš (Cholina), Šmída (Chelsea), Peřina (Step Style) – 7, Kolečkář (Ajax), Rychlý (Křídla), Hovanec (Chořelice), Dosoudil (Real HDO), Řehák (Chelsea) – 6, Lachnit (Lošov), Mikmek (Ajax), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Křižan (Chelsea), Minařík (LOLO), Nádvorník (Lošov), Dvořák (Galatasaray), Sedláček (Topgal), Dobrovský (Step Style), Novotný (LOLO), Marousek (Křídla), Šana (Chořelice), Vlček (Aston Pila) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), V. Chytil (Levotil), Večeřa (Chelsea), Kovařík (Ajax), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), J. Minařík (Beton), Kaštyl (Hněvotín), Karásek (Lošov), Nádvorník (Lošov), Pudel (Beton), Vašička (HDO) – 4, Marek Navrátil (Aston Pila), Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), Kouřil (Cholina), V. Chytil (Levotil), L. Fiala (LOLO), Štěpán (Chořelice) – 3, Gajdaček (Křídla), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Selucký (Křídla), Sypal (Chelsea), Mádr (Galatasaray), Šana (Cholina), M. Smětal (Real HDO) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Šandor (Lošov), Pavelka (Ajax), Posejpal (Galatasaray), Matějíček (Chelsea), Šnajdr (Topgal), Kobza (Chořelice), Prucek (Levotil), Lužný (Olpran) – 1.