11. kolo první futsalové ligy

Do čela první ligy se vrátil úřadující mistr FC Hněvotín

Olomouc- Zápasem kola byl duel prvního celku v tabulce Aston Pila 98 se sedminásobným mistrem Realem HDO v Bystrovanech. V dramatickém utkání byli úspěšnější domácí a  pomohli tak úřadujícímu mistru z Hněvotína vrátit se na prvoligový trůn.

Ajax Bělidla – FC Levotil 2:3 (0:2)

Hosté si připsali podruhé za sebou jednobrankové vítězství a poněkud si vylepšili postavení v tabulce. Vyhráli první poločas, když úvodní gól zaznamenal Fišara a dvě minuty před změnou stran zvyšoval V. Chytil. Dvě třetiny druhé půle se hrály bez změny stavu, na tři branky stačily tři minuty. Nejdříve se v 51. minutě podruhé v utkání střelecky prosadil litovelský Chytil, o dvě minuty později skóroval domácí Dokoupil a minutu na to zaznamenal kontaktní gól Kolečkář. Domácí vycítili příležitost zvrátit výsledek zápasu, bušili do soupeře, byli blízko k vyrovnání, ale hosté těsné vítězství uhájili. Branky: 53. Dokoupil, 54. Kolečkář – 28. a 51. V. Chytil. 12. Fišara. Rozhodčí: Kumr.

Hruška Chořelice - AT Olpran 3:0 kontumačně

Hosté se před utkáním omluvili, že pro nízký počet hráčů (zranění, nemoc) se k utkání nedostaví…

Step Style - BFC Topgal.cz 5:0 (1:0)

Hosté dorazili do Slavonína bez špílmachra Smoláka a pouze s jedním hráčem na střídání. Přesto byli kompletním domácím vyrovnaným soupeřem, měli více šancí a jen vlastní střelecká nemohoucnost a výtečné zásahy domácího gólmana způsobili, že odjeli s prázdnou. Góly totiž dávali pouze domácí. Ve dvacáté minutě doputoval po rohovém kopu míč až Peřinovi, který zblízka otevřel skóre. Tentýž hráč na začátku druhé půle pouze nastavil nohu do přihrávky a zblízka skóroval podruhé. Definitivně zlomil hosty třetí gól deset minut před koncem, kdy se z brejku trefil křížnou střelou Suchánek. Čtvrtý gól přidal osamocený Muchka, který svůj nájezd zakončil hokejovým blafákerm. Definitivní zmar hostů potvrdil dvě minuty před koncem Haník, od kterého se odrazila gólmanem vyražená střela Šroma z přímého volného kopu do vlastní sítě. Branky: 20. a 32. Peřina, 50. Suchánek, 55. Muchka, 58. vlastní. Rozhodčí: Švancara.

Real HDO - Aston Pila 98 4:3 (1:3)

Hosté se hřáli na výsluní nejvyšší soutěže jen týden. Utkání sice v Bystrovanech dobře rozjeli, ale stejně jako před týdnem měli slabší závěr a oproti minulému zápasu na body nedosáhli. Skóre otevřel nejlepší střelec hostů Barbořík po necelých třech minutách hry. Domácí kontrovali ve 12. minutě. Vyrovnání zařídil Smolka. Hosté však byli při chuti a díky druhému gólu Barboříka a následné trefě Martina Navrátila  vyhráli první půli. Ve druhé poločase byli střelecky úspěšní jen domácí. Kontaktní gól zařídil Svozil, ve 47. minutě vyrovnal Kryl a devět minut před koncem dal vítěznou branku Smolka. Branky: 10. a 51. Smolka, 38. Svozil, 47. Kryl – 3. a 14. Barbořík, 15. Martin Navrátil. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Hněvotín - PS Beton 7:0 (2:0)

Hostům se střelecky nedaří a potvrdili to hned v úvodní minutě střelou do tyče. Poté začali
tempo hry určovat domácí. V 8. minutě se ujali vedení Martinem Mačákem a o čtyři minuty později zvyšoval vedení Krejčí. Hosté se snažili o brejky, ale nedokázali proměnit ani přečíslení tři na jednoho. Domácí je za to vytrestali hned v úvodu druhého poločasu. O góly se postarala stejná dvojice jako v prvním poločase a postupně svůj náskok navyšovali dvěma brankami Punčocháře a jednou trefou Skoumala až na konečných 7:0. Branky: 8. a 33. Martin Mačák, 12. a 40. Krejčí, 48. a 57. Punčochář, 51. Skoumal. Rozhodčí: Říha.

LOLO stavebniny Žižka - DORESPO Lošov 12:2 (3:0)

Vysokým vítězstvím nad nováčkem srovnali domácí krok s celkem Aston Pila 98. Nejen stejným počtem bodů, což zase není taková vzácnost, ale i skórem – 56:27... Návrat do sestavy  po zranění oslavil I. Lošťák třemi brankami, ale tentokrát byl ještě o jednu branku lepší J. Fiala. O dva góly se postaral Moravec. Jeden gól si do listiny střelců připsal Tuška, M. Lošťák a dokonce gólman Matějíček. Za hosty skóroval Pospíšil a Hammer. Branky: J. Fiala 4, I. Lošťák 3, Moravec 2, Tuška, M. Lošťák, Matějíček – Pospíšil, Hammer. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Křídla - Moravan Cholina 3:2 (3:1)

Duel nováčků vyzněl lépe pro domácí celek. Vedení se ovšem ujali hosté v páté minutě brankou jejich nejlepšího střelce Zdřálka. Domácí kontrovali o tři minuty později gólem Šrámka z přihrávky Seluckého. Skóre otáček ve 14. minutě Kouřil po rohovém kopu Rychlého. U třetího gólu byl Dolanský, z jehož přihrávky skóroval opět Kouřil, pro změnu nejlepší střelec domácích. Druhý poločas byl na branky úsporný. Jediný gól zaznamenali hosté jedenáct minut před koncem. Podruhé v utkání se trefil Zdřálek. Branky: 14. a 22. Kouřil, 7. Šrámek – 4. a 49. Zdřálek. Rozhodčí: Švancara

Galatasaray - FC Chelsea 4:6 (2:6)

Impozantní nástup do utkání měl nový hráč na soupisce hostů Neťuka. Při prvním kontaktu s míčem dal ve 25. sekundě úvodní gól zápasu. Domácí srovnali v 9. minutě Galusem, který se šikovně protáhl kolem dvou obránců. To ovšem bylo na delší dobu ze strany domácích vše. Hosté předvedli úžasnou desetiminutovku, ve které dali čtyři branky a v podstatě rozhodli zápas. Nejprve skóroval Študent po centru do volného prostoru Šmídy, následoval jej Neťuka po spolupráci se Študentem, po něm se zapsal mezi střelce Folprecht a kanonádu ukončila další nová akvizice hostů Hlatký po přihrávce Šmídy. Až ve 28. minutě skórovali domácí, když Hovorka potrestal gólmana hostů za jeho opuštění branky. Minutu před koncem první půle dal šestý gól hostů z těžkého úhlu P. Lojka. Druhý poločas proběhl téměř bez vzrušení a střelbu obsahali jen domácí. Nejdříve dal druhý gól v utkání Hovorka z přihrávky Galuse a minutu před koncem uzavřel výsledek pěknou hlavičkou Dvořák po rohovém kopu Pokludy. Branky: 28. a 38. Hovorka, 9. Galus, 59. Dvořák – 1. a 13. Neťuka, 11. Študent, 14. Folprecht, 20. Hlatký, 30. P.Lojka. Rozhodčí: Kumr.

Střelci: Kryl (HDO) – 22, Barbořík (Aston Pila) – 19, Krejčí (Hněvotín), Hovorka (Galatasaray) - 18, J. Kohout (Levotil), Andrýsek (Galatasaray) – 16, Smolka (HDO), I. Lošťák (LOLO) – 17, J. Fiala (LOLO) - 14, Študent (Chelsea), Punčochář (Hněvotín), M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina) – 12, Juračka (Chořelice), Kalina (Olpran), L. Kouřil (Křídla), Galus (Galatasaray) – 11, Smělý (Olpran), Smolák (Topgal) – 10, Šrom (Step Style), Dvořák (Topgal), Dokoupil (Ajax), Tuška (LOLO) – 9, Eliáš (Cholina) – 8, Haník (Ajax), Vystrčil (Aston Pila), Pokluda (Galatasaray), Veselský (Aston Pila), Martin Navrátil (Aston Pila), Muchka (Step Style), Moravec (LOLO) – 7, Hampl (Chořelice), Kvapil (Chelsea), Tvardík (Beton), Laštůvka (Aston Pila) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Kysučan (Ajax), Tichý (LOLO), Mikmek (Ajax), Suchánek (Step Style), Peřina (Step Style), Hammer (Lošov), Folprecht (Chelsea) – 5, Štos (Křídla), P. Mačák (Hněvotín), Abeska (Lošov), Bezděk (PS Beton), Buček (Aston Pila), Smékal (HDO), Zajíček (Cholina), Stojan (Topgal), Skoumal (Hněvotín) – 4, Doležal (Hněvotín), Milinovský (Chořelice), Rychlý (Beton), Vlček (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray), Poštulka (Chořelice), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Vánský (Hněvotín), Capka (HDO), Janků (Chořelice), Vymazal (Cholina), Fišara (Levotil), Šrámek (Křídla), Dvořák (Galatasaray) – 3, Řehák (Chelsea), Krampla (Beton), Jorda (Beton), Mudrák (Chelsea), Šos (Ajax), Gajdaček (Křídla), Ponížil (Galatasaray), Charamza (Topgal), I. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Hofman (Step Style), Šmída (Chelsea), Kouřil (Cholina), Gyertyak (Olpran), Rychlý (Křídla), Motl (Levotil), Kolečkář (Ajax), V. Chytil (Levotil), M. Lošťák (LOLO), P. Lojka (Chelsea), Neťuka (Chelsea) – 2, Koukal (Topgal), Holubík (Step Style), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Marek Navrátil (Aston Pila), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Hovanec (Chořelice), Siebelt (Step Style), T. Kohout (Levotil), Foukal (Lošov), Šana (Chořelice), Musil (LOLO), J. Dosoudil (Real HDO), Pohlídal (Real HDO), Minařík (Beton), Ministr (Beton), Doležel (Galatasaray), Šana (Cholina). T. Haník (Topgal), Marousek (Křídla), Dobrovský (Step Style), Míček (Ajax), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea)  – 1.

Tabulka:

1. FC Hněvotín                      11        9          1            1        56:14               19

2. Aston Pila 98                    11        8          2            1        56:27               18

3. LOLO stavebniny Žižka      11        9          0            2        56:27               18

4. Real HDO                          11        7          2            2        54:33               16

5. Galatasaray                      11        6          3            2        59:32               15

6. FC Chelsea                      11        6          1            4        35:30               13

7. Hruška Chořelice               11        4          5            2        32:27               13

8. BFC Topgal.cz                  11        4          4            3        30:34               12

9. Ajax Bělidla                      11        4          2            5        34:36               10

10. Step Style                        11        4          1            6        34:54                 9

11. FC Levotil                          11        3          2            6        32:40                 8

12. PS Beton                          11        2          3            6        21:46                 7

13. AT Olpran                          11        2          2            7        23:36                 6

14. FC Křídla                           11        3          0            8        23:56                 6

15. Dorespo Lošov                   11        2          0            9        24:62                 4

16. Moravan Cholina                11        1          0          10        31:46                 2