9.kolo jaro 2013

Hněvotín na čele upevňuje pozici

Olomouc – Deváté jarní kolo první ligy malého fotbalu přineslo další vylepšení pozice úřadujícího mistra na špici tabulky. Týmy na druhém až čtvrtém místě ztratily bodík nebo oba. Propast se tak zvětšila na osm bodů…

Ajax Bělidla – PS Beton 4:4 (2:4)

Utkání zcela rozdílných poločasů se odehrálo v netradičním čase na slavonínské umělce. První poločas domácí doslova prospali a střelecky produktivní hosté toho dokázali dokonale využít. V 8. minutě otevřel skóre hostující Čmiel, ve 12. minutě zvyšoval přízemní střelou na 0:2 pro hosty Bezděk. Domácí se dočkali snížení na 1:2 ve 14. minutě, když obrana hostí „uklidila“ přízemní přihrávku před poloprázdnou branku do vlastní sítě. Další nedůslednost v domácí obraně dokázali postupně využít Tvardík s Minaříkem, na hrozivých 1:4. Ve 27. minutě stanovil výsledek poločasu Šos. Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění, hosty zatlačili do hluboké defenzívy a začali si vytvářet jednu vyloženou šanci za druhou. Ve 31. minutě snížil na 3:4 Luděk Dokoupil a ve 45. minutě vyrovnal Kovařík. V tuto chvíli se hrálo pouze na jednu branku a hosté byli na pokraji porážky, neboť v dalším průběhu domácí nastřelili šestkrát brankovou konstrukci, ale vítěznou branku vsítit nedokázali. Branky: 14. vlastní, 27. Šos, 31. Luděk Dokoupil, 45. Kovařík – 8. Čmiel, 13. Bezděk, 22. Minařík, 24. Tvrdík. Rozhodčí: Koutný.

Step Style – Aston Pila 98 6:1 (2:0)

Hostům to v jarní části nejde a k pouhým šesti jarním bodům si další nepřipsali. Domácí postupně zvyšovali náskok až na 4:0. Za tohoto stavu dal Martin Navrátil kontaktní gól a to bylo ze strany hostů vše. Zajímavostí zápasu je skutečnost, že na šesti brankách se podílelo šest střelců, což není k vidění každý den. Branky: 24. Suchánek, 27. Dobrovský, 38. Holubík, 50. Mikuš, 53. Muchka, 58. Hofman – 53. Martin Navrátil. Rozhodčí: Koutný.

FC Levotil – FC Chelsea 5:5 (2:4)

Domácí měli výborný vstup do utkání. Ivo Chytil otevřel skóre, J. Kohout přidal druhý gól a v pěti minutách to bylo 2:0. Hosté dali poměrně rychle kontaktní gól a v polovině první půle srovnali. První gól dal Folprecht, srovnával Kvapil. Hosté pokračovali v krasojízdě a stejná dvojice střelců přidala další dvě branky a vyhráli poločas. Domácí měli pech, když trefovali jen tyče, ale po přestávce zpřesnili střelbu a třemi brankami otočili vývoj skóre. Kontakt zařídil Fišera, srovnal J. Kohout a vedení zařídil V. Chytil. Poslední slovo měla Chelsea. Folprecht srovnal a zachránil hostům bod. Branky: 4. a 42. J. Kohout, 2. I. Chytil, 33. Fišara, 48. V. Chytil – 5., 15. a 57. Folprecht, 8. a 20. Kvapil. Rozhodčí: Říha.

Hruška Chořelice – Real HDO 3:1 (2:1)

Domácí měli více ze hry v první půli, po přestávce převzali iniciativu hosté. Kobylík sice dvakrát trefil břevno, ale do černého se netrefil, ostatní střelci hostů vyšli také naprázdno a domácí i bez Juračky získali cenné body. Branky: 8. Milinovský, 15. Janků, 57. Hovanec – 20. Kobylík. Rozhodčí: Neoral.

Moravan Cholina – Dorespo Lošov 3:2 (2:0)

Utkání dvou celků ze spodní části tabulky začalo celkem vlažně, ale postupem času nabíralo především díky domácím na obrátkách. První dvě střely ještě minuly cíl, ale ta třetí v 17.

minutě, po samostatné akci Eliáše, skončila v brance. Zvýšená aktivita domácích vyústila ve 24. minutě ve druhý gól, když Šana krásně našel nabíhajícího Kouřila. Ve 39. minutě si oba hráči vyměnili pozice a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v 51. minutě Nádvorníkem a v 53. minutě Šándorem se hosté vrátili do zápasu, ale domácí si po dlouhé době dva kýžené body již pohlídali. Branky: 17. Eliáš, 24. Kouřil, 39. Šana – 51. Nádvorník, 53. Šándor. Rozhodčí: Ženožička.

BFC Topgal.cz – AT Olpran 2:3 (0:0)

Hosté si po delší době připsali cenné body. Svým střeleckým uměním se prosadil obávaný Smělý, který v poslední minutě utkání vsítil vítězný gól. Branky: 45. Smolák, 53. Nestrojil (p.k.) – 50. a 60. Smělý, 37. Kalina. Rozhodčí: Mauthner.

Galatasaray – FC Hněvotín 5:12 (1:5)

Hosté přijeli do Slavonína pouze s jedním hráčem na střídání, ale i tak si připsali na své konto další výrazné vítězství. V prvním poločase výborně bránili, a i když jejich jedinou chybičku dokázal potrestat Hovorka, sami překonali domácího brankáře pětkrát a to ještě několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Do druhého poločasu vstoupili náporem domácí a po několika zahozených šancích se dočkali snížení. Hosté zapnuli na vyšší rychlost a skóre postupně narostlo až na 3 ku 12. Až v posledních minutách zápasu Hněvotínští už tak důsledně nebránili a domácí dvěma brankami zmírnili porážku. Branky: 42. a 58. Sedláček, 10. Hovorka, 34. Posejpal, 60. Ponížil – 13., 24. a 45. Kryl, 28., 41., 51. Vánský, 36., 48. a 52. Krejčí, 7. a 20. Petr Mačák, 44. Punčochář. Rozhodčí: Kumr.

FC Křídla – LOLO Pepino.pizza 4:4 (1:2)

Hosté sehráli smolný zápas. Hráli bez tvůrce hry Ivo Loštáka, přesto v průběhu zápasu vedli 1:3 a 2:4. Domácí měli navíc vyloučeného hráče, přesto v oslabení snížili a v závěru dokonce urvali bod. Jejich tři branky dal Kouřil, přípravu na všechny provedl Soukup. Branky: 7., 41. a 56. Kouřil, 52. Soukup – 12. Moravec, 18. Tichý, 36. Fiala, 45. Tuška. Rozhodčí: Kumr.

16. Dorespo Lošov 22 2 0 20 35:123 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 45, I. Lošťák (LOLO) – 36, J. Kohout (Levotil) – 35, Smolka (HDO) – 34, Kryl (Real HDO), Hovorka (Galatasaray) – 26, Punčochář (Hněvotín), Smělý

(Olpran) – 24, Barbořík (Aston Pila), Študent (Chelsea), P. Mačák (Hněvotín), Smolák (Topgal) – 22, P. Kryl (Hněvotín), Kalina (Olpran), Kouřil (Křídla) – 21, Dvořák (Topgal) – 20, Andrýsek (Galatasaray), Dokoupil (Ajax) – 19, Dvořák (Topgal), Galus (Galatasaray), J. Fiala (LOLO) – 18, Kvapil (Chelsea), Tuška (LOLO) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Laštůvka (Aston Pila) – 16, Tvardík (Beton) – 15, Juračka (Chořelice), Haník (Ajax), Suchánek (Step Style) – 14, Folprecht (Chelsea), Tichý (LOLO), Vánský (Hněvotín), – 13, Kysučan (Ajax), Pokluda (Galatasaray), Eliáš (Cholina), Muchka (Step Style) – 12, Šrom (Step Style), Zajíček (Cholina), Doležal (Hněvotín), Moravec (LOLO) – 11, Vystrčil (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray), Milinovský (Chořelice), Janků (Chořelice) – 10, Šrámek (Křídla), Mikuš (Step Style), Martin Navrátil (Aston Pila), Bezděk (PS Beton) – 9, Charamza (Topgal), Buček (Aston Pila), Smékal (HDO), Veselský (Aston Pila), Capka (HDO), I. Chytil (Levotil), Fišara (Levotil) – 8, Abeska (Lošov), Poštulka (Chořelice), Hofman (Step Style), Čmiel (Beton), Kobylík (HDO) – 7, Hampl (Chořelice), Hammer (Lošov), Stojan (Topgal), Kolečkář (Ajax), T. Kohout (Levotil), Rychlý (Křídla), Mudrák (Chelsea), M. Lošťák (LOLO), Nestrojil (Topgal), Ponížil (Galatasaray) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Šmída (Chelsea), Křižan (Chelsea), Hovanec (Chořelice), Minařík (LOLO), Nádvorník (Lošov) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Novotný (LOLO), Večeřa (Chelsea), Kovařík (Ajax), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), J. Dosoudil (Real HDO), Vlček (Aston Pila), Minařík (Beton), Kaštyl (Hněvotín), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style) – 4, Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), Marousek (Křídla), Vašička (HDO), Marek Navrátil (Aston Pila), Dobrovský (Step Style), Kouřil (Cholina) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Selucký (Křídla), Soukup (Křídla), Mikeš Jan (Cholina), Sedláček (Topgal), Pudel (Beton), Sypal (Chelsea), Mádr (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Šandor (Lošov) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Sedláček (Topgal), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Pavelka (Ajax), L. Fiala (LOLO), Posejpal (Galatasaray), Šana (Cholina) – 1.