21.kolo (8.kolo jaro 2013)

Obhájce titulu jde neohroženě za obhajobou, smetl Olpran

Olomouc – Ani po osmém jarním kole není tabulka první ligy malého fotbalu kompletní. Celonoční déšť ze soboty na neděli nedovolil sehrát poslední utkání kola v Lošově. Z uskutečněných zápasů stojí za pozornost vysoká porážka týmu Olpran od úřadujícího mistra a branková přestřelka v duelu Chelsea s Realem HDO.

Hruška Chořelice – FC Levotil 0:0

V dohrávce 21. kola se na nově položené šotolině v Chořelicích odehrála bezbranková remíza. Oba celky měli několik solidních šancí, ale pozorné obrany byly úspěšnější než střelci na obou stranách.

FC Chelsea – Real HDO 5:9 (4:3)

Dost divoký průběh mělo utkání sousedů v tabulce. Hosté se nestačili rozkoukat a prohrávali po střelách Študenta, Kvapila a Mudráka 3:0. Hosté se postupně vzpamatovávali a brankami Capky a Kryla se vrátili do utkání. Svou druhou brankou v utkání je však zastavil na chvíli Mudrák, ale minutu před změnou stran dal další kontaktní gól hostů Smolka. Do druhé půle posílil hosty Kobylík, který se předvedl dvěma brankami. Další gól přidal Capka a hosté vedli o dva, ale Kvapil dal pro změnu kontaktní gól domácích a vše bylo nadále otevřené. Dá se říci, že zlom nastal ve 48. minutě, když Kvapil místo vyrovnání trefil jen tyč. Hosté následně dali gól, jehož autorem byl Kryl a karta se definitivně otočila na stranu hostů, Třetí gól v utkání přidal Kobylík a závěrečnou trefu obstaral Kryl. Branky: 4. a 45. Kvapil, 5. a 23. Mudrák, 1. Študent – 14., 51. a 56. Kryl, 34., 38. a 53. Kobylík, 9. a 41. Capka, 29. Smolka. Rozhodčí: Mauthner.

Ajax Bělidla – Step Style 3:1 (1:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů. První poločas patřil jednoznačně hostům, kteří však svou převahu nedokázali dostatečně využít. Ve druhé půli byli lepší domácí, kteří trpělivou a taktickou hrou dokázali utkání zvrátit ve svůj prospěch. Hosté předvedli raketový vstup do utkání a již po 32 sekundách se ujali vedení brankou Dobrovského. Zaskočení domácí jen stěží odolávali rychlé kombinační hře hostů, nad vodou je držely pouze zázračné zákroky brankáře Otčenáška a dobře postavená branková konstrukce, když hosté dvakrát orazítkovali břevno. Po úvodní dvacetiminutovce se hra vyrovnala a brankou ve 24. minutě se poprvé v utkání, po rychle zahraném rohovém kopu, střelecky z blízka prosadil důrazný Dokoupil, a bylo vyrovnáno. Druhý poločas začali lépe domácí, kteří ve 32.minutě šli do vedení nechytatelnou přízemní střelou Haníka. Ve 42. minutě domácí předvedli ukázkovou kombinaci a z rychlého brejku pečetil jejich vítězství, svou druhou brankou v utkání, neomylně „do prázdné“ Luděk Dokoupil. Branky: 24. a 42. Dokoupil, 32. Haník – 1. Dobrovský. Rozhodčí: Mauthner.

PS Beton – LOLO Pepino.pizza 2:6 (0:2)

Domácí tahali od začátku za kratší konec. Hosté otevřeli skóre v osmé minutě brankou Tušky, následně se trefil dvakrát Ivo Lošťák a čtvrtý gól přidal M. Lošťák. Až za krajně nepříznivého stavu 0:4 se trefil domácí Tvardík. Hosté bleskové zareagovali a splnili si normu dvou branek na hráče, když se trefil M. Lošťák a Tuška. Šest minut před koncem uzavřel skóre Minařík z domácího týmu. Branky: 43. Tvardík, 54. Minařík – 8. a 47. Tuška, 23. a 38. I. Lošťák, 39. a 45. M. Lošťák. Rozhodčí: Kurel.

Moravan Cholina – Galatasaray 0:1 (0:1)

Ve vyrovnaném duelu byli šťastnější hosté. Jedinou branku zaznamenal v polovině první půle Galus, který pohotově doklepl do sítě předcházející střelu vyraženou domácím gólmanem. Branky: 15. Galus. Rozhodčí: Ženožička.

AT Olpran – FC Hněvotín 1:8 (0:1)

Hosté přijeli na Nové sady v neúplné sestavě. Chyběli bratři Mačákové i Kryl a celé utkání odehráli s jedním hráčem na střídání. Podruhé se na jaře v jejich sestavě objevil Kaštyl a ten byl jediným střelcem defenzivně vedeného prvního poločasu. Domácím se povedlo v úvodu druhého poločasu vyrovnat Smělým, ale potom převzal otěže zápasu nejlepší střelec soutěže Krejčí a dvěma brankami vrátil Hněvotínským vedení. Domácí se snažili o kontaktní gól, ale definitivně je poslala do kolen čtvrtá branka hostů, když se prosadil Vánský. Závěr utkání už patřil obhájci titulu, když další branky zaznamenali Doležal a Punčochář a další dvě přidal Krejčí, který si upevnil pozici na čele střelecké tabulky. Branky: 38. Smělý – 38., 40., 55. a 59. Krejčí, 14. Kaštyl, 47. Vánský, 50. Doležal, 53. Punčochář. Rozhodčí: Švancara.

FC Levotil – FC Křídla 1:1 (0:0)

Hosté si přivezli z Litovle bodík, když na gól Jirky Kohouta ve 40. minutě odpověděl z přímého volného kopu Kouřil. Pět minut před koncem měl na kopačce dva body střelec úvodní branky Kohout, ale jeho střela se odrazila od tyče, narazila do druhé tyče a vrátila se do hřiště… Branky: 41. J. Kohout – 46. Kouřil. Rozhodčí: Říha.

BFC Topgal.cz – Hruška Chořelice 1:2 (1:0)

Domácí hráli opět bez střídání a opět na to doplatili. První poločas ještě vyhráli díky brance Smoláka, ale ve druhém poločase díky slepeným gólům hosté skóre otočili a odvezli si oba body, Ve 35. minutě skóroval Šana po přihrávce Juračky, druhý gól přidal po pěkném uvolnění Milinovský. V závěru mohli hosté své vedení navýšit, ale Poštulja i Milinovský trefili jen tyč. Branky: 15. Smolák – 35. Šana, 37. Milinovský. Rozhodčí: Švancara.

Dorespo Lošov – Aston Pila 98 – odloženo pro nezpůsobilý terén.

16. Dorespo Lošov 21 2 0 19 33:120 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 42, I. Lošťák (LOLO) - 36, Smolka (HDO) – 34, J. Kohout (Levotil) – 33, Hovorka (Galatasaray) – 25, Punčochář (Hněvotín) - 23, Barbořík (Aston Pila), Študent (Chelsea), Smělý (Olpran) – 22, P. Mačák (Hněvotín), Smolák (Topgal) – 21, Kalina (Olpran), Dvořák (Topgal) – 20, Andrýsek (Galatasaray), Dokoupil (Ajax), – 19, Dvořák (Topgal), P. Kryl (Hněvotín), J. Fiala (LOLO), Kouřil (Křídla), Galus (Galatasaray) – 18, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Laštůvka (Aston Pila), Tuška (LOLO) – 16, Kvapil (Chelsea) – 15, Juračka (Chořelice), Haník (Ajax), Tvardík (Beton) – 14, Suchánek (Step Style) – 13, Kysučan (Ajax), Tichý (LOLO), Pokluda (Galatasaray) – 12, Šrom (Step Style), Muchka (Step Style), Zajíček (Cholina), Doležal (Hněvotín) – 11, Moravec (LOLO), Folprecht (Chelsea), Vystrčil (Aston Pila), Vánský (Hněvotín) – 10, Janků (Chořelice), Šrámek (Křídla), Milinovský (Chořelice) – 9, Martin Navrátil (Aston Pila), Bezděk (PS Beton), Charamza (Topgal), Buček (Aston Pila), Smékal (HDO), Mikuš (Step Style), Veselský (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray), Capka (HDO) – 8, Abeska (Lošov), Fišara (Levotil), Poštulka (Chořelice), I. Chytil (Levotil) – 7, Hampl (Chořelice), Hammer (Lošov), Stojan (Topgal), Kolečkář (Ajax), T. Kohout (Levotil), Rychlý (Křídla), Hofman (Step Style), Mudrák (Chelsea), M. Lošťák (LOLO) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Čmiel (Beton), Šmída (Chelsea), Křižan (Chelsea), Nestrojil (Topgal), Ponížil (Galatasaray), Kobylík (HDO) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Novotný (LOLO), Večeřa (Chelsea), Kovařík (Ajax), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), Hovanec (Chořelice), J. Dosoudil (Real HDO), Vlček (Aston Pila), Minařík (Beton), Kaštyl (Hněvotín), Šana (Chořelice) – 4, Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Holubík (Step Style), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), Marousek (Křídla), Vašička (HDO), Marek Navrátil (Aston Pila) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Kouřil (Cholina), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Minařík (LOLO), Selucký (Křídla), Soukup (Křídla), Mikeš Jan (Cholina), Sedláček (Topgal), Pudel (Beton), Sypal (Chelsea), Mádr (Galatasaray), Dobrovský (Step Style) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Sedláček (Topgal), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Pavelka (Ajax), Šandor (Lošov), V. Chytil (Levotil), L. Fiala (LOLO) – 1.