7.kolo jaro 213

Hněvotín zvýšil náskok v čele soutěž na sedm bodů

Olomouc – První čtyři celky v jednadvacátém kole svorně vyhrály, přesto si Hněvotín upevnil vedení. V dohrávce prvního jarního kola totiž druhá „Astonka“ prohrála v Litovli a dostihy s úřadujícím mistrem jsou již historií…

FC Levotil – Aston Pila 98 3:1 (1:0)

Po tomto kole by měla být tabulka konečně kompletní. V Litovli se uskutečnilo poslední odložené utkání. Přijela tam v jarní části zcela neškodná „Astonka“, která vyhrála podzimní část, ale v šesti zápasech jara bodovala jen dvakrát... Domácí vítězstvím unikli z dolního patra tabulky a mohou volněji dýchat. Základ úspěchu ve 20. kole zařídil v 10. minutě nejlepší střelec Levotilu Jirka Kohout, další gól přidal až v polovině druhého poločasu V. Chytil. Třetí gól domácích dal opět J. Kohout a vylepšil si postavení mezi nejlepšími střelci. Výborného domácího gólmana Milana Jirsáka překonal až v 57. minutě Vlček. Branky: 10. a 52. J. Kohout, 45. V. Chytil – 57. Vlček. Rozhodčí: Říha.

Real HDO – AT Olpran 5:0 (1:0)

Dvacáté kolo odstartovala předehrávka dvou nejúspěšnějších družstev olomouckého fotbálku v historii. Úspěšnější byl sedminásobný mistr Real HDO. Na první gól se čekalo dvacet minut, úspěšným střelcem byl Capka. Po přestávce se dvakrát prosadila nová akvizice domácích Kobylík. Čtvrtý gól přidal Smolká, který útočí na krále střelců, Poslední gól dal autor úvodní branky Capka. Obávaní střelci hostů Smělý a Kalina se tentokrát prosadit nedokázali. Branky: 20. a 58. Capka, 42. a 47. Kobylík, 52. Smolka. Rozhodčí: Chaloupka.

Step Style – Dorespo Lošov 3:0 (1:0)

Lošovští poctivě bránili a proti zkušenějšímu soupeři uhráli celkem slušný výsledek. Skóre otevřel po deseti minutách hry Mikuš, krátce po zahájení druhé části hry skóroval Hofman. Potřetí se domácí prosadili v polovině druhého poločasu momentálně svým nejúspěšnějším střelcem Suchánkem. Branky: 10. Mikuš, 31. Hofman, 44. Suchánek. Rozhodčí: Mauthner.

FC Hněvotín – Moravan Cholina 9:1 (2:1)

Hosté jsou známí svou houževnatostí, což potvrdili i proti úřadujícímu mistru. Na branku P. Mačáka odpověděli úspěšnou střelou Eliáše a přestože v závěru první půle ještě jednou inkasovali drželi s domácím týmem vyrovnanou partii. I ve druhém poločase měli ještě šance na vyrovnání, ale po obdržené třetí brance museli otevřít hru a střelecká mašina Hněvotínských se rozjela naplno. Konto hostů zatížili ještě šesti brankami a dosáhli dalšího výrazného jarního vítězství. Branky: 37., 42. a 58. Krejčí, 39., 46. a 54. Kryl, 12. P. Mačák, 24. Punčochář, 48. Doležal – 18. Eliáš. Rozhodčí: Říha.

Hruška Chořelice – FC Levotil – nehráno pro nezpůsobilý terén. Předpověď, že bude tabulka po tomto kole konečně kompletní, se tedy kvůli rozbahněnému hřišti nenaplnila…

LOLO Pepino.pizza – FC Chelsea 10:2 (5:1)

Domácí si opět s chutí zastříleli a jsou druhým týmem soutěže, který v počtu nastřílených branek překročil magickou stovku. Hosté se dostali k úspěšné střelbě jen na konci prvního (Sypal) a na začátku druhého poločasu (Študent). Úspěšným střelcem první půle byl se třemi trefami Ivo Lošťák, který v tabulce střelců proklouzl na druhou příčku. Ve druhém poločase

jej napodobil Tuška. První a poslední branku utkání zařídil Tichý, jednou skóroval J. Fiala a L. Fiala. Branky: 12., 22. a 28. Ivo Lošťák, 38., 43. a 55. Tuška, 7. a 58. Tichý, 18. J. Fiala, 52. L. Fiala – 25. Sypal, 33. Študent. Rozhodčí: Chaloupka.

FC Křídla – Ajax Bělidla 1:3 (0:2)

O zaslouženém a důležitém vítězství hostů rozhodla jejich lepší kombinační hra a vynikající výkon brankáře Otčenáška, který byl nejlepším hráčem utkání. Domácí začali utkání s přílišným respektem, hosté se tak snadno dostávali do vyložených brankových příležitostí. Uklidňující náskok zajistil hostům do poločasu Dokoupil a Haník. Ve 40.minutě, po ukázkovém brejku, zvýšil na 0:3 Kovařík, a bylo rozhodnuto. Čestný gól domácích zaznamenal patnáct minut před koncem šťastnou střelou Šrámek. Citlivě a s přehledem utkání řídil rozhodčí Kumr. Branky: 45. Šrámek – 10. Dokoupil, 20. Haník, 39. Kovařík. Rozhodčí: Kumr.

Aston Pila 98 – PS Beton 5:3 (2:2)

V první půli domácí jen likvidovali vedení hostů. Na branku Tvardíka odpověděl po minutě hry Marek Navrátil, ztrátu po gólu Čmiela srovnával Veselský. Do vedení šli domácí poprvé až ve 41. minutě druhou brankou Marka Navrátila, poměrně brzy kontroval Tvardík. Sedm minut před koncem šli domácí do vedení podruhé. Úspěšným střelcem byl Veselský. Na čtvrtý gól hosté již reagovat nedokázali. Naopak. V závěru přišla ještě pečeť v podobě úspěšné střely Vystrčila. Branky: 7. a 41. Marek Navrátil, 24. a 53. Veselský, 56. Vystrčil – 6. a 44. Tvardík, 23. Čmiel. Rozhodčí: Dvořák.

Galatasaray – BFC Topgal.cz 8:3 (4:0)

Čekal se vyrovnaný boj sousedů v tabulce, ale hosté neměli hráče na střídání a duel, zejména v prvním poločase, byl jednostrannou záležitostí. Již ve třetí minutě se domácí ujali vedení brankou Ponížila, po něm se trefil Pokluda a v sedmé minutě po rohovém kopu Galuse a brance z voleje Hovorky to bylo rázem 3:0. Poslední gól první půle dal Mádr po přesném centru Galuse. Krátce po změně stran se konečně trefili hosté, pěknou střelu předvedl Nestrojil. Domácí kontrovali druhou brankou Hovorky po ideální přihrávce Galuse, za hosty snižoval Dvořák. V další fázi zápasu se dvakrát trefil Galus a po něm Sedláček. Poslední slovo měli hosté. Branka byl připsána Nestrojilovi, jehož střelu tečoval Hovorka do vlastní svatyně. Branky: 7. a 38. Hovorka, 48. a 53. Galus, 3. Ponížil, 6. Pokluda, 23. Mádr, 56. Sedláček – 32. a 57. Nestrojil, 46. Dvořák. Rozhodčí: Horecký.

16. Dorespo Lošov 21 2 0 19 33:120 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) - 38, I. Lošťák (LOLO) – 34, Smolka (HDO) - 33, J. Kohout (Levotil) – 32, Hovorka (Galatasaray) – 25, Barbořík (Aston Pila), Kryl (HDO) – 23, Punčochář (Hněvotín) – 22, Smělý (Olpran), P. Mačák (Hněvotín) – 21, Kalina (Olpran), Smolák (Topgal). Študent (Chelsea), Dvořák (Topgal) – 20, Andrýsek (Galatasaray) – 19, Dvořák (Topgal), P. Kryl (Hněvotín), J. Fiala (LOLO) – 18, Kouřil (Křídla), Dokoupil (Ajax), Galus (Galatasaray) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Laštůvka (Aston Pila) – 16, Juračka (Chořelice), Tuška (LOLO) – 14, Kvapil (Chelsea), Haník (Ajax), Suchánek (Step Style), Tvardík (Beton) – 13, Kysučan (Ajax), Tichý (LOLO), Pokluda (Galatasaray) – 12, Šrom (Step Style), Muchka (Step Style), Zajíček (Cholina), Doležal (Hněvotín) – 11, Moravec (LOLO), Folprecht (Chelsea), Vystrčil (Aston Pila) – 10, Janků (Chořelice), Vánský (Hněvotín), Šrámek (Křídla) – 9, Martin Navrátil (Aston Pila), Bezděk (PS Beton), Milinovský (Chořelice), Charamza (Topgal), Buček (Aston Pila), Smékal (HDO), Mikuš (Step Style), Veselský (Aston Pila), Sedláček (Galatasaray) – 8, Abeska (Lošov), Fišara (Levotil), Poštulka (Chořelice), I. Chytil (Levotil), Capka (HDO) – 7, Hampl (Chořelice), Hammer (Lošov), Stojan (Topgal), Kolečkář (Ajax), T. Kohout (Levotil), Rychlý (Křídla), Hofman (Step Style) – 6, Lachnit (Lošov), Spurný (Levotil), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Čmiel (Beton), Šmída (Chelsea), Křižan (Chelsea), Nestrojil (Topgal), Ponížil (Galatasaray) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), Dvořák (Galatasaray), V. Chytil (Levotil), Nádvorník (Lošov), Novotný (LOLO), M. Lošťák (LOLO), Mudrák (Chelsea), Večeřa (Chelsea), Kovařík (Ajax), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), Hovanec (Chořelice), J. Dosoudil (Real HDO), Vlček (Aston Pila) – 4, Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Karásek (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style), Pohlídal (Real HDO), M. Lošťák (LOLO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), Minařík (Beton), P. Lojka (Chelsea), Marousek (Křídla), Kaštyl (Hněvotín). Vašička (HDO), Marek Navrátil (Aston Pila) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Charamza (Topgal), Kouřil (Cholina), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Minařík (LOLO), Selucký (Křídla), Soukup (Křídla), Mikeš Jan (Cholina), Sedláček (Topgal), Pudel (Beton), Kobylík (HDO), Sypal (Chelsea), Mádr (Galatasaray) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), Štěpán (Chořelice), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Dobrovský (Step Style), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Sedláček (Topgal), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Pavelka (Ajax), Šandor (Lošov), V. Chytil (Levotil), L. Fiala (LOLO) – 1.