25.kolo (11.kolo jaro 2013)

V první lize malého fotbalu je o vítězi prakticky rozhodnuto

Olomouc – Útok vedoucího celku z Hněvotína na pokoření hranice dvoustovky nastřílených branek v jednom soutěžním ročníku přibrzdil soupeř v utkání 25. kola. PS Beton přijel totiž k utkání jen se čtyřmi hráči a pro jistotu se z umělého trávníku odporoučel, aby diváci nebyli svědky „vraždění neviňátek“.

FC Chelsea – Galatasaray 4:4 (1:2)

Oboustranně důrazné bránění přerušil až ve 22. minutě Kvapil, ale hosté brzy vyrovnali Andrýskem a minutu před změnou stran se ujali vedení brankou Dvořáka. Šest minut po přestávce domácí srovnali druhou brankou Kvapila. Ve čtvrté desetiminutovce dvakrát udeřili hosté. Vedení jim zajistil Galus, na 2:4 zvyšoval Andrýsek. V závěru domácí zabojovali a uhráli bod. Třetí brankou v utkání zařídil Kvapil kontakt a čtyři minuty před koncem srovnal Šmída. Branky: 22., 36. a 53. Kvapil, 56. Šmída – 26. a 46. Andrýsek, 29. Dvořák, 42. Galus. Rozhodčí: Říha.

PS Beton – FC Hněvotín 0:3 – kontumačně.

Domácí se k utkání nesešli. Ke hře nastoupili jen čtyři (včetně brankáře) a po několika minutách hry jeden z hráčů odstoupil… Jejich situace na konci tabulky je ovšem kritická a lze předpokládat, že budeme poměrně brzy kromě vítěze znát i všechny čtyři sestupující.

Branky: 1. Rozhodčí: Kurel.

AT Olpran – Hruška Chořelice 1:1 (0:0)

Kvalitní obrany zvítězily nad střelci. Oba celky zavlnily sítěmi jen jednou. Skóre otevřel v polovině druhého poločasu domácí Kalina, plichtu zařídil nestárnoucí Juračka. Po utkání byli s plichtou zřejmě spokojeni domácí i hosté. Domácí se vzdálili od sestupové příčky na pět bodů a hosté si odvezli z hřiště soupeře bodík. Branky: 44. Kalina – 53. Juračka Rozhodčí: Kumr.

Moravan Cholina – FC Křídla 3:1 (1:0)

Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání, ale byli na tom lépe než domácí - ti neměli na střídání nikoho. Přesto začali lépe, když v sedmé minutě viděl Mikeš špatně postaveného gólmana a umístil míč přesně k tyči. Po zbytek poločasu měly navrch obrany obou mužstev. Druhou půli začali lépe hosté, ale již ve 33. minutě, po autovém vhazování, opět skóroval Mikeš. Hosté (díky střídání) byli pohyblivější a o dvě minuty později dali kontaktní gól Šrámkem. Zápas díky hostům gradoval, ale když ve 41. minutě, opět po autovém vhazování, dal Mikeš třetí branku v utkání, byli domácí blíže k vítězství. Solidní obranou se jim to nakonec podařilo a připsali si čtvrté vítězství v soutěži. Branky: 7., 33. a 41. Jan Mikeš – Šrámek. Rozhodčí: Švarc.

FC Levotil – Ajax Bělidla 6:1 (1:1)

V první půli to na vysoké vítězství domácích vůbec nevypadalo. Naopak. Díky pilíři týmu Haníkovi šli do vedení hosté a domácí až čtyři minuty před změnou stran srovnali střelou jejich nejlepšího střelce J. Kohouta. Zlom v utkání přinesla 37. minuta. Hosté měli skvělou tutovku ke skórování, ale jejich střela skončila na břevně a z brejku inkasovali. Vedoucí gól zařídil Fišara. Rázem se změnil obraz hry. Hráči Ajaxu, ve snaze vyrovnat, zapomínali na zadní vrátka a postupně inkasovali ještě čtyřikrát. Na tři jedna zvyšoval Fišara, další gól přidal I. Chytil, následně se trefil Spurný a skóre uzavřel autor úvodního gólu domácích J. Kohout. Vítězství je pro domácí téměř jistotou záchrany. Branky: 26. a 60. J. Kohout, 37. a 42. Fišara 48. I. Chytil, 56. Spurný – 10. Haník. Rozhodčí: Doležal.

BFC Topgal.cz – Step Style 5:3 (2:3)

Domácí poslal do vedení po sólové akci v 8. minutě Smolák, ale hosté dokázali poměrně brzy nejen vyrovnat, to když si Suchánek narazil s Peřinou a mířil přesně k tyči, ale jít i do vedení. Situaci dva na jednoho zakončil po přihrávce Muchky Mikuš. Do konce poločasu padly ještě dvě branky. Nejprve prostřelil "hladovou" zeď po zemi Stojan a vyrovnal a v poslední minutě poločasu pak nachytal domácího gólmana střelou z dálky Muchka a zajistil tak hostům poločasové vedení. Ve druhé půli už ale mířili přesně jen domácí. Nejprve po Smolákově průniku a nezištné přihrávce vyrovnal Charamza, vítězný gól vstřelil osm minut před koncem výstavní ranou do šibenice Smolák. V poslední minutě zkusili hosté power-play, kterou ale potrestal střelou z vlastní poloviny do prázdné branky Sedláček. Branky: 8. a 52. Smolák, 22. Stojan, 43. Charamza, 60.Sedláček - 12.Suchánek, 15. Mikuš, 30. Muchka. Rozhodčí: Kumr.

Aston Pila 98 – Real HDO 5:11 (2:7)

Nevhodně zvolený náhradní termín vedením SFMO pro toto utkání vyhovoval více hostům, což se projevilo na jejich výrazném vítězství a upevnění druhého místa v tabulce. Naopak aspirant na případné celkové vítězství po slabších jarních výkonech již rezignoval a pět kol před koncem klesl na páté místo při jednom odloženém utkání... Branky: 18., 36. a 59. Martin Navrátil, 30. Vystrčil, 55. Marek Navrátil – 9., 27., 41. a 58. Kryl, 5. a 52. Capka, 16. a 25. Smolka, 24. a 35. Kobylík, 20. Dosoudil. Rozhodčí: Tomiga.

Dorespo Lošov – LOLO Pepino.pizza 2:5 (2:2)

Lošovští statečně odolávali papírovému favoritovi a v polovině utkání drželi nerozhodný stav. Hosté díky Moravcovi a M. Lošťákovi vedli 0:2, ale domácí během tří minut brankami Abesky a Nádvorníka srovnali. Po změně stran šli opět do vedení hosté. Střelbu obstaral Tuška a Tichý. Tečku za utkáním udělala vlastní branka domácích. Branky: 20. Abeska, 23. Nádvorník – 11. Moravec, 15. M. Lošťák, 32. Tuška, 40. Tichý, 58. vlastní. Rozhodčí: Hudec.

16. Dorespo Lošov 24 2 0 22 39:133 4

Střelci: Krejčí (Hněvotín) – 48, I. Lošťák (LOLO), J. Kohout (Levotil) – 39, Smolka (HDO) – 37, Kryl (Real HDO) – 32, Hovorka (Galatasaray) – 29, Punčochář (Hněvotín) – 26, Smělý

(Olpran) – 24, Smolák (Topgal) – 23, P. Kryl (Hněvotín), Kalina (Olpran) – 22, Barbořík (Aston Pila), Študent (Chelsea), P. Mačák (Hněvotín), Kouřil (Křídla), L. Dokoupil (Ajax) – 21, Dvořák (Topgal), Kvapil (Chelsea) – 20, Andrýsek (Galatasaray), Galus (Galatasaray) – 19, J. Fiala (LOLO), Haník (Ajax), Tuška (LOLO) – 18, Juračka (Chořelice) – 17, M. Mačák (Hněvotín), Zdřálek (Cholina), Laštůvka (Aston Pila), Suchánek (Step Style) – 16, Tvardík (Beton), Folprecht (Chelsea), Muchka (Step Style) – 15, Vánský (Hněvotín), Tichý (LOLO) – 14, Moravec (LOLO) – 13, Kysučan (Ajax), Pokluda (Galatasaray), Eliáš (Cholina), Vystrčil (Aston Pila), Martin Navrátil (Aston Pila) – 12, Šrom (Step Style), Zajíček (Cholina), Doležal (Hněvotín), Charamza (Topgal) – 11, Milinovský (Chořelice), Janků (Chořelice), Veselský (Aston Pila), Šrámek (Křídla), Mikuš (Step Style), Fišara (Levotil), I. Chytil (Levotil), Abeska (Lošov), Capka (HDO) – 10, Bezděk (PS Beton), Sedláček (Galatasaray), Kobylík (HDO) – 9, Buček (Aston Pila), Smékal (HDO), Poštulka (Chořelice) – 8, Hofman (Step Style), Čmiel (Beton), Hammer (Lošov), Ponížil (Galatasaray), Stojan (Topgal), M. Lošťák (LOLO) – 7, Hampl (Chořelice), Kolečkář (Ajax), T. Kohout (Levotil), Rychlý (Křídla), Mudrák (Chelsea), Nestrojil (Topgal), Hovanec (Chořelice), Šmída (Chelsea), Spurný (Levotil), Jan Mikeš (Cholina) – 6, Lachnit (Lošov), Mikmek (Ajax), Peřina (Step Style), Gyertyak (Olpran), Vymazal (Cholina), Křižan (Chelsea), Minařík (LOLO), Nádvorník (Lošov), Dvořák (Galatasaray), Dosoudil (Real HDO) – 5, Štos (Křídla), Skoumal (Hněvotín), V. Chytil (Levotil), Novotný (LOLO), Večeřa (Chelsea), Kovařík (Ajax), Dokoupil (Olpran), Henik (Olpran), J. Vlček (Aston Pila), Minařík (Beton), Kaštyl (Hněvotín), Šana (Chořelice), Holubík (Step Style), Karásek (Lošov), Soukup (Křídla), Nádvorník (Lošov), Marek Navrátil (Aston Pila) – 4, Rychlý (Beton), Vykrutík (Lošov), Švestka (Aston Pila), Jorda (Beton), Šos (Ajax), Neťuka (Chelsea), Motl (Levotil), Pohlídal (Real HDO), Keluc (Hněvotín), Krampla (Beton), P. Lojka (Chelsea), Marousek (Křídla), Vašička (HDO), Dobrovský (Step Style), Kouřil (Cholina), V. Chytil (Levotil), Sedláček (Topgal) – 3, Řehák (Chelsea), Gajdaček (Křídla), Míček (Ajax), Ministr (Beton), Kvasnička (Cholina), Selucký (Křídla), Pudel (Beton), Sypal (Chelsea), Mádr (Galatasaray), Štěpán (Chořelice), Šana (Cholina) – 2, Koukal (Topgal), Polanský (Levotil), Havlíček (Ajax), Šimek (Real HDO), M. Smětal (Real HDO), P. Lošťák (LOLO), Siebelt (Step Style), Foukal (Lošov), Musil (LOLO), Doležel (Galatasaray), T. Haník (Topgal), Svozil (HDO), Matějíček (LOLO), Pospíšil (Lošov), Hlatký (Chelsea), Kolovratník (Ajax), Stehlík (Beton), Zavadil (Chořelice), Jan Navrátil (Aston Pila), Mir. Lojka (Chelsea), Pejičič (Chelsea), Dolanský (Křídla), Šandor (Lošov), Pavelka (Ajax), L. Fiala (LOLO), Posejpal (Galatasaray), Matějíček (Chelsea), Šnajdr (Topgal) – 1.